PC HocasıHaberler18 Pervanesi İle Drone’lar Artık İnsan Taşıyor

18 Pervanesi İle Drone’lar Artık İnsan Taşıyor

 

Artık Drone‘lar normal kumanda ile kullanımdan ziyade son iki yılda müthiş bir derecede geliştirildi. Artık insan taşıyarak görev yapan dronelara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Aşağıdaki videoda da izleyeceğiniz 18 pervaneli Volocopter Drone‘un nasıl insan taşıdığını müthiş showu ile izleyebilirsiniz.

Dronelar Artık İçimizdeler

Çok değil bundan iki sene önce para verip satın aldığımız ve tamamen eğlence amaçlı kullanılan dronelar artık geliştirilerek insan ve yük taşıyabilir hale getirildi. Son örneği ise Volocopter adı verilen Drone ile gerçekleştirildi. Yarı Drone, yarı helikopter tarzı bu araç, elektrikli motoru ve 18 adet pervanesi ile göz dolduruyor. Kumanda gücü ile çalışan ve havada toplamda 20 dakika kalan Volocopter, 450 kilogram ağırlığa sahip.

volocopter-drone
Test sürüşü ile başarılı bir grafik çizen insan taşıyan drone, saatte 100 km/s hıza ulaşabiliyor. E-Volo isimli firmanın yöneticisi olan Alexander Zosel’in yaptığı testte görenler şaşırırken, Almanya gerekli izinleri verecek olursa hizmet vermeye başlayacak. Aşağıdaki videodan Volocopter‘in ilk kez yapılan insanlı test uçuşunu izleyebilirsiniz.

Volocopter Drone – Test Uçuşu

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/18-pervanesi-ile-dronelar-artik-insan-tasiyor-21458-7048/ linkinden 29.07.2021 06:07:19 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

  • benim düşüncemce 15 20 yıl sonra bunlar araba gibi satılmaya başlanır artık babamızın arabasını değilde dronesini çalarız 🙂

  • artık güneş enerjisini kullanmak için yeni yeni ürünler çıkıyor 🙂

  • artık pervane yerine itici kuvveti olan yeni şeyler icat etmeye başlarlar …

  • bunun gibi ürünler için uzaktan kullanımı olabilen yada sabit şeyler yapan makineler üretmek daha mantıklı olurdu bence hem kazaları en aza indirmekle kalmayıp kötü niyetli durumlarında önüne geçilebilir

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video