PC HocasıOyun2016’da Çıkacak Yeni Playstation 4 Oyunları

2016’da Çıkacak Yeni Playstation 4 Oyunları

 

2016 yılı içerisinde çıkacak olan Playstation 4 oyunları yayınlandı. Playstation 4 oyuncuları için hızlı ve bir o kadar da bereketli geçeceğini düşündüğüm bu seride en çok dikkatleri çeken Street Fighter’ın yeni versiyonunun çıkacak olması. Diğer oyunlar ve listeleri haberimizde.

PLAYSTATION 4 OYUNCULARINI NELER BEKLİYOR ?

Playstation 4 platformu için çıkacak oyunlar bir hayli bizi heyecanlandırdığı gibi, Street Fighter 5’in çıkacağını görmek de bir o kadar heveslendirdi. Bilirsiniz, eskiden atari salonlarından çıkmadan Tekken ve Street Fighter oynayarak bugünlere kadar gelebildik. Şimdi ise yeni serinin çıkacağını görmek bizi biraz eskiye götürdü diyebilirim. Dilerseniz 2016 yılı içerisinde çıkacak olan PS4 oyunlarına bir göz atalım.

2016’da Çıkacak Olan PS4 Oyunları

1-) Street Fighter 5

İlk olarak seriye Street Fighter 5 ile başlayalım. Yeni PS4 versiyonu 16 Şubat 2016 tarihinde çıkacağı belirtilirken, ilk sürümü ise 25 Ağustos 2016 tarihinde piyasaya sürülmüştü. Aradan geçen bunca yıldan sonra yeni seride grafikler ve kahramanların muhteşem hareketlerini daha iyi deneyimleyeceğiz.

 

street-fighter-5-ken

 

2-) Uncharted 4: A Thief’s End

Naughty Dog tarafından geliştirilen ve Sony Computer Entertaintmen tarafından yayınlanacak olan Uncharted 4: A Thief’s End oyunu da PS4 platformu için çıkacak oyunlar arasında yer alıyor. “Bir hırsızın sonu” olarak nitelendirilen oyun 26 Nisan 2016 tarihinde piyasaya sürülecek.

Başarılı performansını 2007 yılından bugüne kadar sürdüren oyun oyuncuları kendisine çekmeyi başardığı gibi, oyun içi hikayesi de ilginç bulunarak tutulmuştu. Bakalım oyunun yeni versiyonundan ne gibi tepkiler alacağız biz de merakla bekliyoruz.

uncharted-4-a-thiefs-end

 

3-) MLB16: The Show

Oyunun isminden de az buçuk anlaşılacağı gibi Amerikan Beyzbol Ligi fırtınasını yaşatabilmek için piyasaya sürülmeye hazırlanan MLB16: The Show şimdiden birçok oyuncu tarafından ön sipariş için talep edilmiş durumda. Zaten Amerika’da beyzbol ve Amerikan Futbolu çok tutulan sporlar arasında yer aldığı için bu oyunun tutmama olasılığını çok düşük tutuyoruz.

29 Mart 2016 tarihinde Playstation 4 platformu için yayınlanacak olan oyunu Türkiye fiyatı ile 189,99 TL’den satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

 

mlb16-the-show

 

4-) No Man’s Sky

Diğer oyunlar arasında konsepti en değişik olan oyunlardan birisi No Man’s Sky. Aslına bakarsanız Hello Games tarafından geliştirilen ve oyuncuların kendileri ile uzay gemilerini geliştirebildikleri, geleceğe yönelik tarzda kurgulanmış macera oyunu diyebiliriz.

Oyunun piyasaya çıkış tarihi Haziran 2016 olarak belirlenmiş olsa da bir aksilik çıkmadığı sürece erteleme görünmüyor. Bakalım bu ilginç temalı oyun PS4 platformunda ne kadar oyuncu kitlesine ulaşacak biz de merak ediyoruz.

no-mans-sky

 

5-) The Last Guardian

Sony tarafından geliştirilen bu ilginç oyunun mantalitesinde mitoloji yatıyor. 2016’nın ortasında piyasaya sürülecek olan The Last Guardian’ın çıkış tarihi kesinleşmediği gibi, dev yaratıklar ile sürekli başımız belaya giriyor. Ancak dev yardımcımız bize sadık bir hayvan olduğu için her alanda bize yardım etmek için kendisini kurgulamış durumda.

 

the-last-guardian

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz