2017 Yılında Twitter’da En Çok Beşiktaş Konuşuldu!

Hemen her yılın sonlarına doğru Twitter'da en çok konuşulan konuları öğreniyoruz. Bu yıl da ünlü sosyal medya platformu Twitter, 2017 yılında platformda en çok konuşulan konuları açıkladı. Listede Türkiye'ye de yer veren Twitter, ülkemizde en çok konuşulan etiketin Beşiktaş olduğunu ilan etti. Futbolun bu kadar sohbet konusu olduğu ülkemizde, bu veri bizi hiç şaşırtmıyor.

Bize Her Yer Futbol!

Yurdumuzda yediden yetmişe her yaş grubundan futbol tutkunu vatandaşımız bulunmakta. Bu millet, daha çocuk yaşlarında yere iki adet taş koyup kale yaptı ve sokaklarımızda büyüyene kadar futbol oynadı. Üç korner=bir penaltı, topu atan alır gibi samimi kurallarla hepimiz asfalt, toprak ve çok nadir de olsa çim zeminlerde ter döktük. "Allah'ını seven defansa gelsiğğn!!" diye bağırarak ses tellerini parçalayan kalecilerimize rağmen, her takımda asla defansa gelmeyip Sergen Yalçın edasıyla forvette bekleyen arkadaşlarımıza hepimiz kızdık, gücendik. Zaman böyle akıp giderken, o küçük çocuklar büyüdü ve ev, bark sahibi oldular. Peki futbol tutkusu öldü mü? Tabî ki hayır. Kimi zamanlar arkadaşlarla toplanıp halı saha maçlarına gidildi, kimi zaman ise evde cümbür cemaat futbol maçları izlendi. Bunun yanında, gelişen internet dünyasında futbol severler kendilerini sosyal medyada ifade etti. 

Bu gelişen dünyada internet üzerinde en çok kullanılan sosyal medya kuruluşlarından biri de şüphesiz ki Twitter oldu. Futbol sever vatandaşlarımız bu sosyal dünyada futbol hakkındaki görüşlerini Twitter üzerinden ifade etmeye devam etti. 

Bu Yılın En Çok Konuşulan Konusu Beşiktaş Oldu

Her yıl bu kuruluş tarafından sunulan verilerde, en çok kullanılan etiketler adı altında birçok konu gördük. Bu yıl ise ünlü sosyal medya organı Twitter; yayınladığı verilerle, yılın en çok kullanılan etiketin "Beşiktaş" olduğunu belirtti. Anlaşılan o ki, ülkemizde bu yıl futbol severlerin büyük bir çoğunluğu Beşiktaş hakkında konuşmuş. Her yıl büyük olaylarıyla, maçlarıyla, transferleriyle kendinden söz ettiren Süper Lig'imiz, görüyoruz ki yine sosyal medyada kendisinden oldukça fazla bahsettirmiş. 

Bir konuda dikkatinizi çekmek istiyorum ki, bu haberin yazılış amacı kesinlikle taraf tutmak değildir. PC Hocası ailesinin tek hedefi haberdar etmek ve hizmette bulunmaktır. Twitter'da pek çok futbol kulübünün konuşulduğunu görmek mümkün. Bu yıl da Twitter üzerinden en çok kullanılan etiketin "Beşiktaş" olduğunu öğreniyoruz.

İlgili Etiketler