PC HocasıHaberlerABD’de yılın ilk çeyreğinde video oyun harcamalarında rekor kırıldı!

ABD’de yılın ilk çeyreğinde video oyun harcamalarında rekor kırıldı!

 

NPD Group, kazançların dijital PC ve konsol oyunları, mobil indirmeler, abonelik harcamaları, donanım ve aksesuarlar da dahil olmak üzere neredeyse tüm kategorilerde kaydedildiğini söyledi.
ABD tüketici video oyunlarına harcamaları ilk çeyrekte tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, çünkü oyuncular Covid-19’un yayılmasını yavaşlatmak için evde kalmalarından dolayı satış rekorları kırıldı.

31 Mart’ta sona eren üç aylık dönemde ABD video oyunu endüstrisi toplam 10,86 milyar dolar gelir elde etti. The NPD Group’un Q1 2020 Games Market Dynamics raporuna göre bu bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9’luk bir artış.

Video oyunu içeriği (yazılım), toplamda% 11 artışla 9.58 milyar $ ‘ı buldu.

Team17 Digital'in yayıncı indirimi Steam'de başladı!

Doom Eternal, Call of Duty: Modern Warfare, Minecraft ve Animal Crossing: Yeni Ufuklar, çeyrek boyunca en çok satan unvanlar arasındaydı.

Donanım tarafında, konsol üreticileri, perakende satışta bulmak imkansız olmaya devam eden Nintendo’nun Switch’in güçlü satışlarından ötürü 733 milyon dolar kazandı.

Nintendo, son zamanlarda artan talepleri yerine getirmek için üretimi yüzde 10 oranında artırmaya söz verdi, eksikliklerinin farkında. Yine de, kilit bölgelerde siparişler kilit bölgelerde üretimi etkilemeye devam ederken, envanter biraz daha uzun süre sıkı kalabilir. Bu, bazılarının ellerini bir sisteme almak için akıllı çözümler bulmasını sağladı.

Aksesuar satışları ise bu çeyrekte yüzde bir artışla 503 milyon $ ‘a yükseldi.

Yazar Hakkında

Emir Tekbaba

Emir Tekbaba

İstanbul doğumlu teknoloji ve uzay meraklısı biri ve aktif olarak PcHocası'nda editör.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz