Acer Aspire R14 Artık Türkiye’de

Acer yeni dizüstü ve tablet bilgisayarı olan R14 için Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Yeni cihazın teknik özellikleri ve fotoğrafları net bir şekilde yayınlanırken, biz de cihaza "alınabilirlik" yönünden göz atıyoruz.

acer-aspire-r14

ACER ASPIRE R14 DETAYLARI

Artık bilgisayarlar kabuk değiştirerek kullanıcıların istek ve talepleri doğrultusunda üretilmeye başlandı. Sonuçta hepimiz çalışıyoruz ve bir amacımız var. Bilgisayarlar da hayatımızın vazgeçilmez parçalarından birisi olduğu için hem iş, hem seyahat hem de oyun amaçlı kullanabileceğimiz şekilde karşımıza çıkıyor.

Acer Aspire R14'de bunlardan birisi diyebiliriz. Tak-Çıkart segmentinde hem tablet olarak hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilen bu cihaz Türkiye pazarına kısa süre içerisinde giriş yapacak. İnce ve hafif yapısı ile birlikte dört farklı kullanım modu bulunan Aspire R14'te 360 derece ekran döndürebilme özelliği de yer alıyor.

Bu modlar ise:

Ekran Modu: Film veya video izlemek isteyenler için ekranı yakınlaştırır ve aynı zamanda büyük bir fotoğraf çerçevesi gibi kullanım imkanı yer alıyor.

Dizüstü Bilgisayar Modu: Bu mod sayesinde verimli çalışma ve kolay kullanım klavyesi amaçlanarak normal bir dizüstü bilgisayar kullanımı amaçlanmış.

V Modu: Küçük alanlar için ideal olan, seyahat ederken uçakta veya yolda kullanım için düşünülmüş küçük alan modu diyebiliriz.

Pad Modu: Oyun oynamak, internette gezmek veya sevdiğiniz işleri yapabilmek için tasarlanmış tablet modudur.

acer-aspire-r14-3

ACER ASPIRE R14 TEKNİK ÖZELLİKLER

* Hem tablet hem bilgisayar modu

* 360 derece çift dönüşümlü ekran

* 1366 x 768 Ekran

* 14 inç boyut

* Pentium, i3, i5 ve i7 işlemci seçenekleri

* 128 GB depolama alanı

* Nvidia GeForce 820M Grafik Kartı

* Türkiye Satış Fiyatı ise 1750 TL

* Çıkış Tarihi 20 Aralık

acer-aspire-r14-tablet-modu

ACER ASPIRE R14 ALINIR MI ?

Hem tablet, hem de bilgisayar olarak kullanılabilen bu cihazı test etmek için henüz fırsatımız bulunmadı. Ancak ön inceleme anlamında Acer'in yeni bilgisayarı R14 fiyat ve teknik özellikler açısından taşları yerine oturtmadı ne yazık ki. Normalde bu teknik özelliklerin piyasa değeri biraz daha aşağılarda olsa da hem tablet, hem de bilgisayar olarak kullanım imkanı hakkını veriyor diyebiliriz.

Acer Aspire R14'de dört farklı kullanım modunu da çok sevdik. Açıkçası tabletin incelemesini gerçekleştirirken ilk test edeceğimiz noktalardan birisi kullanım modları olacak. Sürekli iş hayatında fazla aksiyon almak zorunda kalanlar, fazla seyahat edenler için tavsiye edebileceğimiz tablet-bilgisayar segmentindeki ikinci cihaz diyebiliriz.

acer-aspire-r14-8

İlgili Etiketler