Alan Adı Tescilleri Arasına .Blog Uzantılı Domainler Geliyor

Alan adları yönetiminde domain uzantılarının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu konuda öncülük yapan Wordpress şirket grubu içerisindeki Automattic yeni .blog alan adı uzantısı için anlaşmayı tamamlamak üzere olduklarını belirtti. Yeni .blog uzantılı domainler hakkında detaylar haberimizde.

.Blog Uzantılı Domainler Nasıl Olacak ?

Genellikle Wordpress altyapısı kullanan sitelere baktığımızda %72.8'lik bir kısmı blog yönetimi için WP'yi seçiyor. Hem kullanımının daha kolay olması, hem de neredeyse tüm eklentiler ile uyumlu çalışması yıllardır Wordpress'i tercih sebepleri arasında kılıyor. Özelleştirilebilir kişisel web siteleri hazırlayarak kişilerin kendi web sitelerini oluşturmalarına öncülük ediyor. Hal böyle olunca hala popülerliğini koruyan Wordpress, yeni .blog uzantılı alan adını çok yakında kullanıma açmaya hazırlanıyor.

blog-domain
Ağustos ayı içerisinde .blog uzantısının satışa çıkacağını belirten Automattic firması 20 dolara kadar alan adı uzantılarını müşterileri ile buluşturacak. Wordpress ile bir bağı bulunmayan bu sistemde alan adını satın aldıktan sonra WP alt yapısı kullanmanız da gerekmiyor. Örnek olarak teknoloji.blog alan adını aldığınızda uzantıyı tescil ederek dilediğiniz alt yapıda kullanmaya başlayabileceksiniz.

İlgili Etiketler