Amazon Prime

Amazon Prime Zammı için Açıklama Geldi

  Google News

Sabah saatlerinde Amazon Prime abonelik servisi için açıklama gelmiş ve fiyatlar değişmişti. Yaptığımız haberde fiyatların yükseldiğinden söz etmiştik. Prime abonelik fiyatlarının ciddi bir seviyede yükselmesi, sosyal medyada da gündem oldu. Yeni fiyatlar sosyal medyanın da gündemine oturunca, konu hakkında resmi açıklama da gecikmedi.

Yapılan açıklamaya geçmeden önce fiyatın 7,90 TL’den 39 TL seviyesine çıkmış olduğunu hatırlatalım. Gelin şimdi de yapılan açıklamaya bir göz atalım.

Amazon Prime Neden Zamlandı? Açıklamada Neler Var?

Yapılan açıklamada bir nevi zamların gerekçesinin sunulduğunu söylüyoruz diyebiliriz. Amazon burada ertesi gün teslimat hizmetini öne çıkararak vurgulamış durumda. Paylaşıma göre bakacak olursak ertesi gün teslimat hizmetinin verildiği il sayısının 17’den 50’ye kadar çıkarıldığının üzerinde duruluyor.

Bunun dışında Prime videoya eklenen yeni içerikler ve Prime Gaming kısmına eklenen yeni oyunlardan da söz ediliyoruz. Özellikle Prime Video tarafında, Amazon Originals yapımı içeriklere de dikkat çekilmekte. Sizin anlayacağınız yapılan tüm bu yatırımlarla ve yeni adımlar maliyeti arttırmış durumda.

Haliyle fiyatlar da yukarı çekilmiş. Yeni fiyatların mevcut üyeler için 25 Mayıs sonrasında geçerli olacağını ve yeni üyelerin bugünden itibaren belirlenen yeni fiyatla servisi kullanacağını da hatırlatalım. Hemen aşağı Amazon’un bu konuda yapmış olduğu açıklamayı da ekliyoruz..

Amazon Prime

Yapılan Açıklama

“Prime, Amazon’un tasarruf, kolaylık ve eğlenceyi bir arada sunduğu üyelik hizmetidir. 2020 yılında Türkiye’de hizmete girmesinden bu yana, Prime’ı üyelerimiz için daha da değerli hale getirmek adına yatırımlarımızı sürdürürdük. Hızlı, ücretsiz, sınırsız Prime teslimatına daha fazla ürün seçeneği ekledik, ücretsiz ertesi gün teslimat yapılan il sayısını 17’den 50’ye çıkardık, “Çok Al, Az Öde”, randevulu teslimat ve indirimlere erken erişim gibi yepyeni avantajları üyelerimize sunduk.

Ayrıca Prime Video’da, “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” gibi Amazon Originals içeriklerinin sayısını artırırken, 2022 yılında Türkiye sinemalarının en çok izlenen filmi olan Bergen ve ilk yerli Amazon Originals filmi “Rüyanda Görürsün” de dâhil birçok film ve diziyle içeriğimizi zenginleştirdik. 25 Nisan itibariyle Prime hizmetimizin aylık üyelik fiyatını 39 TL olarak güncelliyoruz. Bu yeni fiyat yeni üyeler için 25 Nisan’dan, mevcut Prime üyelerimiz için 25 Mayıs’tan sonraki ilk fatura döneminden itibaren geçerli olacaktır. Bu, Türkiye’de Prime’ın hizmete girdiği 2020 yılından bu yana yapılan ilk değişikliktir. Prime ile üyelerimize benzersiz avantajlar sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Amazon Türkiye”

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video