FSR 3

AMD FSR 3 Ne Zaman Çıkış Yapacak?

  Google News

Radeon 7000 serisi resmi olarak duyuruldu ve RDNA 3 ile tanıştık. Elbette yeni mimari ve yeni ekran kartı serisi için işin çok başındayız. Henüz, RDNA 3 mimarisini kullanan 2 ekran kartı gördük. Sayı giderek artacaktır. Bir yandan da AMD’nin yeni teknolojileriyle tanışacağız. AMD FSR 3 bunlardan biri olacak.

Kısa süre önce duyurulan FSR 2.0 teknolojisinin yeni nesli olarak karşımıza çıkacak FSR 3, çok daha yüksek bir performans iddiasıyla geliyor. Tabii ki yeni teknoloji için de merak edilen çok fazla şey var. AMD, tüm soruların cevaplarını vermedi ama bildiklerimiz üzerinden yeni teknoloji hakkında detayları aktarmaya çalışalım.

AMD FSR 3, 2023 Yılında Çıkış Yapacak

Şunu biliyoruz ki yeni sistem “Fluid Motion Frames” adı verilen bir teknolojiye dayanıyor. Türkçe ’ye çevirdiğiniz zaman “Akışkan Hareket Kareleri” şeklinde bir anlamı olan teknolojinin detaylarını bilemiyoruz.

Muhtemelen DLSS 3 serisinde gördüğümüz, yapay zeka desteğiyle beraber sıfırdan kare oluşturma özelliğine benzer bir şeyler olacak. Ama tabii ki AMD’nin açıklamalarını beklemek lazım.

FSR 3

Yeni teknolojinin detaylarını bilmiyoruz ama AMD’nin bir performans sıçraması yapacağını biliyoruz. Duyuru sırasında Unreal Engine 5 oyun motoru üzerinden birkaç örnek gösterildi. Bu örneklerde FSR 3 ile FSR 2 teknolojisi karşı karşıya getirildi.

AMD’nin yeni sisteminin 2 katına kadar daha yüksek FPS değerlerine ulaşılmasını sağladığını da gördük. Haliyle beklentilerimiz yükseldi. AMD, bu yeni FSR teknolojisinin 2023 yılında geleceğini söylüyor. Muhtemelen öncesinde daha detaylı bir tanıtım olacak. Ancak bu tanıtımdan sonra daha net bilgiler verebileceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video