reklam
Ana SayfaHaberlerAMD Renoir AM4 APU’ları geliyor

AMD Renoir AM4 APU’ları geliyor

İlk sızıntı Gigabyte’den geliyor. B550 duyuru sunumlarından, AMD 500 serisi yonga seti anakartı için bir yol haritası içeriyor. Slayt, AMD’nin Ryzen 4000G Renoir APU’larını başlatacağını doğruladı. Bu, kod adının ve seri takma adının doğrudan bir doğrulamasıdır.

Slayt ayrıca X570, B550 ve (henüz yayınlanmamış) A520 yonga setinin Renoir APU’ları ile uyumlu olacağını doğrular. Dahası slaytta Vermeer adlı Gelecek CPU’lardan da bahsediliyor. Bu, herhangi bir AIB’nin Ryzen 4000 serisi işlemcilerin kod adını da ilk kez doğrulaması (Matisse halefi).

Nike, 'CryptoKicks' Adlı 'Blockchain' Tabanlı Spor Ayakkabı Patentini Aldı!

ASRock: Renoir APU’ları PCIe Gen 3 ile sınırlı

ASRock tarafından ayrıca Renoir APU’larının PCI-Express Gen 3 ile sınırlı olacağı doğrulanmıştır. Bu, B550 anakartlarının PCIe 4.0 desteğine sahip olmasına rağmen. AMD Renoir, Gen 4.0’ı desteklemediğinden, bu beklenen bir durumdu.

Ayrıca, B550 Taichi web sitesi, Renoir APU’ları için kullanılabilir bellek yapılandırmalarını onaylar. Matisse ve Renoir için hafıza desteği açısından bir fark yok gibi görünüyor. Teknik özellikler sayfası Vermeer’den bahsetmiyor.

Yazar Hakkında

Emir Tekbaba

Emir Tekbaba

İstanbul doğumlu teknoloji ve uzay meraklısı biri ve aktif olarak PcHocası'nda editör.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz