AMD ve Google güçlerini birleştirdi

Dünyaca ünlü bilgisayar ve grafik işlemci üreticisi AMD, Radeon GPU teknolojisinin Google Cloud Platform kullanıcıları tarafından erişilebileceğini duyurdu. 2017’den itibaren Google, Google Compute Engine ve Google Cloud Machine Learning hizmetlerini hızlandırmak için AMD’nin en güçlü tek duyarlıklı çift GPU işlem hızlandırıcıları, Radeon tabanlı AMD FirePro S9300x2 Sunucu GPU’larını kullanacak.

AMD ve Google Ortaklaşmasında Neler Var ?

AMD FirePro S9300 x2 GPU’ları karmaşık medikal ve finansal simülasyonlar, sismik ve yeraltı araştırmaları, makine öğrenimi, video işleme ve bilimsel analizleri de içeren yüksek paralel hesaplamaların üstünden kolaylıkla geliyor. Google Cloud Platform sayesinde AMD GPU kaynakları dünya genelinde bütün kullanıcıları tarafından faydalanılabilecek.

Konu hakkında görüşlerini paylaşan AMD Radeon Technologies Group Baş Mimarı Raja Koduri: “Grafik işlemcileri mevcut ve gelecek büyük veri uygulamaları için en performans ve programlanabilirlik birleşimini temsil ediyor.

AMD GPU teknolojilerinin Google Cloud Platform tarafından benimsenmesi AMD’nin GPU donanımında kaydettiği gelişmelerin ve dünyadaki tek tam açık kaynak, hiper ölçekli GPU bilgi işlem platformu Radeon Open Compute Platform’un başasırısının bir onayıdır. GPU bilgi işlemde yakaladığımız ivmenin gelecek donanım ve yazılımlar ile devam etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

İlgili Etiketler