PC HocasıAndroidAndroid 11 ile Albüm Kapakları Tüm Ekranı Kaplamayacak

Android 11 ile Albüm Kapakları Tüm Ekranı Kaplamayacak

 

İnternet ve yazılım devi Google beyciğim, IssueTracker üzerindeki hesabı ile paylaştığı bir yorumda Android 11 sürümünde kimilerinin sevdiği kimilerinin ise nefret ettiği özelliği kaldıracağını dile getirdi. Şirket tarafından paylaşılan bilgide çalınan mevcut müziğin albüm kapağının artık kilit ekranı aşamasında duvar kağıdı olmayacak.

Günümüzdeki bir çok akıllı telefonun çalışmasını sağlayan Android işletim sistemi bir kaç versiyondur dinlediğiniz müziğin oynatıldığı sürece kilit ekranının duvar kağıdını dinlediğiniz müziğin albüm kapağı olarak ayarlıyor idi.

Bu özellik Android kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu tarafından hiç sevgi ile karşılanmıyordu. Bu özelliğin beğenilmemesinin en büyük sebebi ise şirket tarafından sunulan bu özelliği, kullanıcılar istediği zaman açıp kapatamıyor olmasıydı.

Google müjdeyi verdi

android

IssueTracker platformunda yer alan Google sayfasında yapılan açıklamaya göre şirket, Android işletim sisteminde yer alan ve büyük bir çoğunluğun nefret ettiği özelliği Android 11 sürümünde kaldıracak.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video