reklam
Ana SayfaAndroidAndroid için Netflix’e Oynatma Hızı Geliyor

Android için Netflix’e Oynatma Hızı Geliyor

Android işletim sistemi yüklü akıllı telefon sahipleri yakın zaman içerisinde bir içeriği daha yavaş ya da daha hızlı izleyebileceği bir özellik ile tanışacaklar. Netflix beyciğim, Android platformu için oynatıcı kontrollerine “oynatma hızı” özelliğini ekliyor.

Netflix kullanan Android işletim sistemli akıllı telefon sahipleri bir filmi, bir belgeseli ya da bir diziyi 0,5x veya 0,75x hızında daha yavaş oynatabilecekler yada 1,25x veya 1.5x hızında daha hızlı oynatabilecekler.

Şirket bu özelliği kullanıcılara çevrimiçi sunmayacak yani bir dizi, bir film yada bir belgesel indirdiyseniz bunu oynatma hızı özelliği bir internet ağına bağlı değilken bile yapabileceksiniz.

Samsung Galaxy S9 Ailesi Android 10 Sürümünü Almaya Başladı

Ayarlar, izlediğiniz içeriğe özgü olacak

Ayrıca oynatma hızı özelliği her bir içerik için bağımsız olacak. Yani Stranger Things’i 0.5x hızında izlediyseniz, The 100 dizisinde bu seçenek uygulanmayacak dilerseniz ayarlardan The 100 dizisini farklı bir hızda oynatabileceksiniz. Yani bir başka yapım izlediğinizde oynatma hızını manuel olarak değiştirmeniz gerekecek.

“Kullanıcılar bunu zaten istiyordu”

Netflix’in ürün ve inovasyon başkan yardımcısı Keela Robinson’a göre bu özellik Netflix kullanıcıları tarafından yıllardır talep ediliyordu. Geçtiğimiz sene ise şirket bunu temellerini attı, geliştirdi ve nihayet Android uygulamasına getiriyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement