PC HocasıWindowsAndroid Uygulamalarını Windows 10’da Çalıştırabileceksiniz

Android Uygulamalarını Windows 10’da Çalıştırabileceksiniz

 

Yazılım devi Microsoft, bugün Windows 10 Insider Preview Build’in 20185 sürümünü duyurdu. Bu yeni sürüm sayesinde Ayarlar’daki geliştirilmiş DNS yapılandırması, MDM için yeni ADMX destekli politikalar ve Android telefonunuzdaki uygulamaları doğrudan bilgisayarınızda çalıştırmayı sağlayan güncellenmiş Your Phone (Telefonunuz) uygulaması geliyor.

Android ve iOS telefonunuzu kontrol etmenize olanak sağlayan Telefonunuz uygulaması ilk günlerinde fazla bir işlevselliğe sahip değildi. İlerleyen günlerde gelen mesajları yanıtlama, çağrılara yanıt verme gibi işlevsellikle donatılan Telefonunuz (Your Phone) uygulaması artık telefonunuzu tamamen kontrol etmenize olanak tanıyor.

Screen showing mobile phone’s apps and open Instagram panel.

Telefonunuzun mobil uygulamalarına doğrudan Windows 10 bilgisayarınızdan erişmek için belirli Samsung cihazlarında Windows entegrasyonu bağlantısıyla erişebilirsiniz.

Şu anda Samsung telefonlar erişebiliyor

Şu anda seçili Samsung cihazları bu özelliğe erişebiliyorken Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre bu özellik Samsung işbirliği ile diğer Android telefonlara da yayılacak.

Ayrıca ilerleyen zamanlarda Samsung kullanıcıları birden fazla aplikasyonu aynı anda çalıştırabilecekleri bir güncelleme alacak. Yavaş yavaş telefonlar ve bilgisayarlar tek bir noktada buluşuyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/android-uygulamalarini-windows-10da-calistirabileceksiniz-87966/ linkinden 28.07.2021 15:07:53 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video