Android’de Counter-Strike 1.6 Rüzgarı Başlıyor

Efsanevi firma efsanevi oyunu olan Counter Strike serisinin 1.6 versiyonu artık yeni müjde ile Android platformuna geliyor. Valve tarafından yapılan açıklamada artık online üzerinden tüm Android telefonlarda oynanabilecek.

COUNTER STRIKE ANDROID DETAYLARI

İnternet kafelerde efsanevi olarak oynanan ve milyonlarca oyuncusu bulunan Counter Strike serisi yakın zamanda tüm Android platformlarda 1.6 versiyonu ile karşımıza çıkacak. Yazılım ekibinin sorunsuz bir şekilde Android platformuna port ettikleri oyunun geliştiricisi Sdlash3D imzası taşıyor.

Ayrıca bu ekip tarafından Counter Strike 1.6'nın Android cihazlar üzerinde nasıl çalıştığı konusunda yeni bir video duyurdu. Videoyu izlerken tüm bölümlerin testi, silah ateşlemeleri, bomba kurulumları ve haritanın detaylı tek tek denenmiş.

cs-1-6-android


COUNTER STRIKE 1.6 NEREDEN İNDİRİLECEK ?


Şimdi Android versiyonu olacağı için hepiniz Google Play Store'dan indirebileceğimizi düşünüyor olabilirsiniz ancak yanılıyorsunuz. Çünkü CS 1.6 Android serisinin telif haklarından dolayı Play Store'da yayınlanması yasak. Bu demek oluyor ki oyun .apk olarak web sitelerinde ve Valve'nin resmi sitesinde yayınlanacak anlamına geliyor.

Counter Strike 1.6 serisinden sonra Half-Life serisinin de Android platformuna gelip gelmeyeceğini merak ediyorum açıkçası. Resmi bir açıklama olmamasına rağmen, firmanın bu konu hakkında da çalışmalarını yürüteceğini düşünüyorum. Açıkçası normal versiyondan ziyade Android versiyonu aynı keyfi verecek midir orası da ayrı bir soru işareti diyebilirim.

CS 1.6 ANDROID TEST VİDEOSU