PC HocasıDonanımAOC G2460P Monitör İncelemesi

AOC G2460P Monitör İncelemesi

   

AOC neredeyse her ay yeni bir monitör üretip piyasaya sunmaya programlanmış başarılı şirketler arasında yer alıyor kanımca. Profesyonel oyuncu monitörlerinden tutun, orta ve giriş seviyelere hitap edecek bir çok modeli Türkiye’de bulabiliyorsunuz. Bugün de AOC‘un 144 Hz seviyesindeki G2460P model monitörünü inceliyoruz. Teknik özellikler, Türkiye satış fiyatı, artıları ve eskileri haberimizde.

Bir oyuncu monitöründe aradığınız ilk özellik nedir ? AOC‘un bu modeli oyunculara hitaben üretilmiş 24 inçlik boya sahip, 1920 x 1080p görüntü kalitesinin yanı sıra 144 Hz yenileme oranı sunuyor. Hz oranını bilmeyenler varsa çok ufak değinelim: “Bir monitörün Hz oranı, yani görüntünün saniye başına tekrarlama oranı ne kadar fazla olursa, görüntü o kadar net bir hal alır. Tabii ki fiyat da buna göre artış gösterecektir.”

144 HZ İLE GÖRÜNTÜ KALİTESİ YETERLİ Mİ ?

Günümüz standart monitörleri üretilirken 60 Hz’de çalışır ve bu oran film ya da oyun oynamak gibi aktiviteler için yeterlidir. Ancak bazı yüklü oyun veya görüntülerin çok karıştığı, ekranda çok fazla hareketli cismin bulunduğu alanlarda görüntü giderek kasmaya başlar, bulanıklaşır ve pek de bir şey anlaşılmamaya başlanır. AOC G2460P monitöründe 144 Hz bu gibi durumlarda maksimum netliği sağlayabilmek için çokça yeterli olacağını düşünüyorum.

Şahsen ben evdeki bilgisayarımda HP Pavilion 22xi kullanıyorum. 60 Hz görüntü kalitesinde çok rahat performans alabiliyorum. Tabii ki yetmeyen durumlarda Hz arttırmasına gidiyorsunuz mecburi olarak.
aoc_G2460P-panel
Ergonomik Yapısı

Bu monitörde pivot özelliği sayesinde esnek kullanım imkanı sunan AOC G2460P‘da yüksekliğin ayarlanabilmesi ile de kendinize göre bir açı belirleyerek kullanmanıza imkan sağlıyor. 130 mm’ye kadar yükseltilebilen ekran, aynı zamanda tilt fonksiyonuna da sahip. Ekranı -5 ile +20 dereceleri arasında öne ve arkaya doğru eğip kaldırma imkanınız bulunuyor.

16:9 görüntüleme oranını olan bu monitörde 350 kandela parlaklık seviyesi yer alıyor. Ayrıca 80.000.000:1 dinamik, 1000:1 de statik kontrast oranları bulunuyor. Karanlık sahnelerde görüntülerin kusursuz olabilmesi için bu olmazsa olmazlardan birisi. 170 dereceye kadar görüş açısı sunan bu monitörün performansını da beğendik.

aoc-g2460p-fiyat
Oyun ve Oyuncular İçin Kullanılabilir mi ?

Bu sorunun cevabını sağlıklı olarak size vermemiz için şu soruyu net bir şekilde cevaplamanız gerekir: “yüksek seviyeli bir ekran kartına sahip misiniz ?” eğer bu sorunun cevabı “evet” ise oyunları 60 FPS ve üzeri oynamak için ideal bir monitör olduğunu söyleyebilirim.

144 Hz yenileme hızı zaten monitörü kusursuz kılabilmek için en önemli özelliklerden birisi. Yüksek hızı sayesinde oyunlarda büyük başarı gösterebileceğine kanaat getirebiliriz. Renklerdeki canlılık ve parlaklık konusunda ise kusursuz. Ancak hızlı sahnelerde biraz gözleriniz kamaşabiliyor. AOC G2460P‘da 3D desteği ise bulunmuyor.

aoc_G2460P
120 Hz ve 144 Hz değerlerindeki monitörlerin aksine 3D uyumluluk göstermeyen bu monitörün iki eksisi var. Birincisi oyuncuları 2D ile sınırlaması, ikincisi monitörün kullanım alanında ve menüsünde Türkçe dil desteğinin bulunmaması.

Eğer AOC G2460P almaya karar verirseniz Türkiye satış fiyatı 1200 TL‘den başlıyor ve çeşitli web siteleri ile mağazalarda oynamalar olabiliyor.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/aoc-g2460p-monitor-incelemesi-4700/ linkinden 28.05.2022 01:05:31 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • Şu AOC monitörlere bir türlü ısınabilmiş değilim hocam bende hpden vazgeçmiyorum kolay kolay 🙂

    • Ben yıllardır aoc kullanıyorum gayet memnunum 3 serisini kullandım hiç biri de bir sıkıntı çıkartmadı 🙂

  • aoc monitörlerin piyasada çok tutulmasının nedeni eskiden beri ülkemizde kazandığı güvendir 5 sene kullandım bana mısın demedi. Evimdeki arçelik beyazeşyam gibidir yine alsam aoc alırım

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial