PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerApple, 2022 İçin Bir VR Başlığını Piyasaya Sürmeyi Planladığını Açıkladı

Apple, 2022 İçin Bir VR Başlığını Piyasaya Sürmeyi Planladığını Açıkladı

 

Bir süredir Apple’ın perde arkasında kendi sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik donanımı üzerinde çalıştığı biliniyordu. Görünüşe göre şirketin bu segmentteki ilk ürünü şekillenmeye başlıyor. Raporlar bu hafta Apple‘ın bağımsız bir VR başlığını piyasaya süreceğini gösteriyor.

Bloomberg kaynaklarına göre, Apple’ın VR başlığı Oculus Quest‘e benzer bir yapıda olacağı belirtiliyor. Apple’ın güç sağlamak için en gelişmiş ve en güçlü çiplerden bazılarını hazırladığı söyleniyor. Bu yeni işlemcilerin, Apple’ın yakın zamanda piyasaya sürdüğü M1 SoC’den daha güçlü olduğu da söylentiler arasında yer alıyor.

Bazı prototipler çok büyük ya da çok ağırdı. Bu noktada, Apple‘ın bir dış kumaş ve yanı sıra aktif soğutma için bir dahili fan kullanması bekleniyor.

Apple’ın el hareketleri için üç kameralı bir izleme yöntemi denediği söyleniyor. Apple için sanal gerçekliğe atılan bu ilk adım pahalı bir adım olarak tanımlanıyor, bazı dahili tahminler ilk yıl içerisinde yalnızca 200.000 birim satabileceğini gösteriyor.

Bu Apple VR kulaklıklığının çıkış tarihi 2022 yılı için planlanıyor.

Video

Almanak