PC HocasıWindowsApple AirPods Kulaklıklar Windows 10 Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Apple AirPods Kulaklıklar Windows 10 Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

 

Apple, kulaklık dünyasında devrim yaratan kablosuz kulaklık modeli AirPods’u ilk olarak 2016 senesinde piyasaya sürdü ve Bluetooth kulaklıklar kısa süre içerisinde piyasadaki en çok talep gören aksesuarlardan biri haline geldi. Geçtiğimiz sene ise Apple, AirPods 1. Nesil ve AirPods 2. Nesilin haricinde daha iyi özelliklere ve Aktif Gürültü Engelleme teknolojisine sahip AirPods Pro modelini tanıttı.

Şirketin AirPods isimli kablosuz kulaklıkları şık olmasının yanı sıra bir Apple ekosistem ürünü. Yani iPhone cep telefonunuz, iPad tabletiniz ve Mac bilgisayarınız ile herhangi bir işlem gerektirmeden kolayca bağlanabiliyor. Zaten bir iCloud hesabına bağlandığı için o iCloud hesabı hangi cihazda açılırsa açılsın otomatik olarak kulaklıklar eşleşiyor.

Apple dedik, AirPods ve AirPods Pro dedik, ekosistem ürünü dedik ama bunu biz Windows 10’da ya da Linux işletim sistemlerinde kullanamaz mıyız? Kullanırız. Peki Nasıl?

Microsoft, Cloud Clipboard Projesini Yeniden Faaliyete Geçiriyor

AirPods kulaklıklar her ne kadar ekosistem ürünü olarak üretilmiş olsalar da ekosistem haricinde de kullanılmak üzere de tasarlandılar. Lakin şunu bilmeniz gerek, eğer sırf Windows 10 ya da Linux gibi Apple ekosistemi dışında kullanmak için alıyorsanız tam performans alamayabilirsiniz.

AirPods’u Windows 10 Bilgisayara Bağlamak?

 • AirPods kulaklıklarınızı kutusunda olduğundan emin olun.
 • Windows 10 Ayarlarınızı açın.
 • Bluetooth sekmesine gidin.
 • “Bir Bluetooth aygıtı ya da başka bir cihaz ekleyin” düğmesine tıklayın.
 • Bluetooth’u seçin.
 • AirPods’unuzun kapağını açın.
 • AirPods’unuzun arkasındaki düğmeye basılı tutun.
 • Beyaz ışık yandığı zaman eşleşme moduna geçecek ve bilgisayarınızdaki ekrana düşecek.
 • Windows 10 Bluetooth tarama sekmesinde kulaklığı seçin.
 • Ve bağlandı.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

17 Yorum

  • Merhabalar

   AirPods Pro bir ekosistem ürünü olduğundan ötürü harici bir bilgisayara bağlarken gereksinim duyduğu Bluetooth teknolojisi yeterli kalmıyor ne yazık ki. Eğer yalnızca Windows PC’nizde kullanmak için aldıysanız harici bir bluetooth 5.0 alıcısı satın alarak sorunu giderebilirsiniz. Ek olarak AirPods Pro kendi yazılımına ihtiyaç duyduğundan arada sırada bağlantı kopmaları yaşanacaktır.

    • Merhaba Aslı,

     AirPods kulaklıklar Bluetooth 5.0 teknolojisi ile çalışmaktadır, bu sebepten ötürü eğer bağlamak istediğin aygıtta Bluetooth 5.0’tan daha düşük bir teknoloji varsa bağlantı kopmaları, ses kalitesizliği yaşamak kaçınılmazdır.

     Ek olarak AirPods bir ekosistem ürünü olduğundan Android, Linux, Windows gibi aygıtlara bağlanırken mutlaka sorunlar çıkaracaktır.

  • Merhaba Elif

   Makaledeki anlatım tüm Windows 10 yüklü bilgisayarlar için geçerlidir, gereksinim duyulan tek donanım Bluetooth alıcısıdır. Eğer bilgisayarınızın bluetooth desteği varsa makaledeki adımları uygulayarak bağlayabilirsiniz.

   • Bilgisayarım masaüstü ve sanırım o dediğiniz destek yok. Acaba harici bir cihaz satın alarak bu işlemi yapabilmem mümkün mü? Eğer mümkünse hangi cihaz? Yardımcı olabilir misiniz?

 • Merhaba, bilgisayarımda Bluetooth alıcısı olsa da söylediğiniz adımları uyguladıktan sonra -ayrıca 5.0 alıcısı da olmasına rağmen- eşleştirmiş olduğum Airpods Pro kulaklık bağlandıktan 2-3 sn sonra tekrar eşleştirilmiş cihazlar kategorisine düşüyor, kulaklığı tekrar bağladığımda aynı döngü devam ediyor. Her ne yaptıysam bu sorunu çözemedim. Windows işletim sisteminde de her şey güncel gözüküyor. Ne yapmalıyım?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement