Apple, Dijital Hizmetlerinden 10 Milyar Dolar Kâr Elde Etti

  Google News

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devi Apple, 2022 yılı dördüncü çeyrek mali kazanç raporunu açıkladı ve App Store, Apple Music, Apple Pay, AppleCare, Apple TV+, Apple Arcade, Apple Fitness+ ve iCloud gibi hizmetlerini kapsayan dijital hizmet kategorilerinden 10 milyar dolar kâr elde ederek 78 milyar dolar gelir elde ettiğini paylaştı.

Hizmetler kategorisi, dördüncü çeyrek boyunca, bir önceki yılın çeyreğinde kazanılan 18 milyar dolardan neredeyse bir milyar artarak 19 milyar dolar kazanç elde etti. Hizmetler genel olarak 2022 yılında bir önceki seneye göre 10 milyar dolar daha fazla kazandı ve Apple güçlü bir büyüme sağladı. Apple’ın geçen yıldan bu yana 155 milyon artışla 900 milyondan fazla ücretli abone bildirmesiyle dijital aboneleri önemli ölçüde artış gösterdi.

Dijital hizmetlere zam kapıda!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirket aynı zamanda bu haftanın başlarında yaptığı bir açıklamada Apple Music üyeliklerine 1 Dolar, Apple TV+ üyeliklerine ise 2 Dolar zam geleceğini belirtti. Mevzubahis fiyat artışlarının ülkemize yansıyıp yansımayacağı henüz belli değil.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video