Apple Gelecek Yıl MacBook Air Üretimine Son Verecek

  Apple uzun süredir MacBook Air tarafında sessizliğini korurken, ortaya çıkan bir iddiaya göre önümüzdeki sene MacBook Air üretimini durduracaklarının sinyallerini verdi.
- PC HOCASI

İlk kez 2008’de Steve Jobs tarafından tanıtılan MacBook Air, aradan geçen sekiz yılda birçok kez güncellenerek şu anki halini aldı. İnceliği ve hafifliğiyle dikkat çeken dizüstü bilgisayar serisi, gelecek seneden itibaren artık üretilmeyebilir. Apple’ın 2017’den itibaren yatırımlarını MacBook ailesine yapacağı ve MacBook Air ailesinin rafa kaldırılacağı belirtiliyor.

MacBook Air Modelleri Neden Son Bulacak ?

Şimdilik Cupertino merkezli şirketten gelen herhangi bir doğrulama yok. Fakat, 12 inç ekranlı ve ince MacBook serisinin devam ettirilerek, MacBook Air serisinin tarihe gömüleceği söyleniyor. MacBook ailesinin incelik ve hafiflik konusunda beklentileri karşıladığı ve MacBook Air serisine gerek olmadığı vurgulanıyor.

Burada önemli bir unsur da yeni nesil iPad Pro tabletlerin varlığı. İki farklı boyutta sunulan iPad Pro’lar, uygun aksesuarlarla birlikte taşınabilir bilgisayar formunda rahatlıkla kullanılabiliyor. Dolayısıyla şirketin MacBook Air ailesindeki performansı yakalayamasa da, “taşınabilirlik” isteyenleri iPad Pro’lara yönlendireceği tahmin ediliyor.

 

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Kez Okundu
  • 0 Yorum
  • 0 Beğeni
  • 0 Google +
YORUM YAP

YORUMLAR


ads

EN ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER İNCELEMELER

ads