PC HocasıHaberlerApple, iPhone Cihazlar için Adobe’dan Font Satın Alıyor

Apple, iPhone Cihazlar için Adobe’dan Font Satın Alıyor

   

Herkes için 1.300 ücretsiz yazı tipi ve Creative Cloud aboneleri için 17.000 yazı tipi geliyor; Adobe’nin Creative Cloud uygulaması bugün itibari ile iOS ve iPadOS’e binlerce yazı tipi getiriyor. Kullanıcılar 1.300 adet ücretsiz yazı tipine erişebilmek için uygulamayı indirebilir ve Creative Cloud aboneleri 17.000 adet yazı tipine ayrıca erişim sağlayabilir. Yazı tipleri, özel yazı tipi API’lerini destekleyen iOS 13.1 ve iPadOS 13.1 sürümlerinde kullanabilir.

Daha önce, iOS aygıtlarına özel bir yazı tipi yüklemek zahmetli bir çok adımlı işlemdi. Apple’ın bu yılın başlarında WWDC’de geleceğini duyurduğu bugünkü güncelleme, dünyanın en büyük yazı tipi kütüphanelerinden birinin resmi desteğini temsil ediyor.

Kullanıcılar yazı tiplerini ada göre arayabilir veya diğerleri arasında serifler, komut dosyası ve mono gibi stillere göre filtreleyebilir. Tüm Creative Cloud yazı tipleri kişisel ve ticari kullanım için temizlenir, böylece kullanıcıların lisans sorunları konusunda endişelenmelerine gerek kalmaz. Koleksiyon, geçen yıl Adobe Fonts olarak değiştirilen Typekit yazı tiplerini içeriyor.

Güncelleme, Adobe uygulamalarını yönetmek ve fırçalar, stok görüntüleri ve yazı tipleri gibi varlıkları depolamak için uygulamayı tek elden konumlandıran Creative Cloud uygulamasını masaüstünde yeniden tasarlamasından hemen sonra geliyor.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/apple-iphone-cihazlar-icin-adobedan-font-satin-aliyor-67318/ linkinden 15.08.2022 00:08:27 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video