PC HocasıAndroidApple macOS’a Google Andromeda Hamlesi

Apple macOS’a Google Andromeda Hamlesi

   

Google Mühendisleri akıllı telefon sektörünün lideri olan Apple’ı yakından takip ediyor. Apple’a ait olan macOS işletim sistemini devirebilecek bir projenin peşinde koşarken, Andromeda adı verilen Google‘ın yeni işletim sistemi için her geçen gün bilgiler sağlamlaşıyor. İşte Andromeda hakkında son gelişmeler..

Google Andromeda Nasıl Olacak ?

Artık Google‘ın nur topu gibi bir Pixel telefonları bulunuyor. Tanıtıma sayılı günler kala cihazların peşinden de Andromeda hakkında ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor. macOS’a rakip olacak yeni işletim sistemi (bence olamayacak) kullanıcıları ekosistem konusunda rahata kavuşturacak. Şimdiye kadar Android kullanıcıları bu ekosistem içerisinde çok çektiği gibi, cihazlar ile uyum sorunu sık sık yaşanıyordu.

google-andromeda-kod
Google Andromeda ile birlikte 2017’nin 3.çeyreğinde Pixel bilgisayarlar çıkacak. Bu bilgisayarlarda Android veya Chrome OS yerine Andromeda adı verilen işletim sistemi bulunacak. Bu sayede çok daha kapsamlı bir sistem kullanıcıları bekliyor olacak.

Henüz Andromeda‘nın hangi işlevlere sahip olduğu belli değil ancak nerelerde kullanılacağı belli. Bildiğiniz üzere Chrome OS Android’in özelliklerini Chrome’a getirirken, Andromeda‘da bu işlemin tam tersini yapacak. Ortaya nasıl bir görüntü çıkacak biz de merakla bekliyoruz.

hiroshi-lockheimer-google
Google’ın Pixel bilgisayarları ise Bison kod adı ile internette sızmış durumda. 12.3 inç ekranının yanı sıra çok ince bir gövde ile gelecek. Gücünü Intel’in M3 işlemcisinden alacağı gibi, Core M işlemcili Macbook cihazlara doğrudan rakip olacak. Aynı zamanda Pixel bilgisayarlarda tablet modu da bulunduğu gibi, 4 Ekim tarihinde Google Andromeda hakkında detaylı bilgiler yayınlanacak.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/apple-macosa-google-andromeda-hamlesi-22081-14912/ linkinden 29.01.2022 17:01:13 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

  • Hocam Donanım olarak kendi üretirse ve donanım / yazılım uyumunu tam sağlayabilirse neden olmasın? Ancak Android de olduğu gibi 3 parti şirketlere anonim olarak sunarsa bi nane olmaz. Apple nin en büyük avantajı yazılımı donanıma tam uyumlu yapmaları. Iphone 1,5 gb ram ile tıkır tıkırken Android cihazlar 3 gb ram olsa bile Kasım Kasım kasıyor.

  • Şöyle tercüme edersek daha doğru olur sanırım Andromeda’ya karşılık olarak; Mac’in tercih sebebi genelde grafik tasarım işi ile uğraşan ve Linux kullanan insanlar eğer Linux un güzel bir dağıtımı olursa arayüz sade akıcı ve grafik programlarında iş görür derecede çalıştırılması, office programları için zaten Google’ın çalışması hali hazırda var güzel bir çalışma ortaya çıkar..

  • Hocam taklitçisi olabilir çok çalışırsa diyecektim de bir zaman sonra oda saçma geliyor. O yüzden demeyeceğim 🙂

  • Hocam benceYeni sistem diye eksikleri olacaksa şansı yok ama windows kadar gelişmiş altyapılı desteğe sahip oyunları çalıştırabilen bir sistem olursa stabilizasyonda olursa ve en önemlisi windows gibi tüm pcleri desteklerse kısa sürede yaygınlaşır !

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner