iPhone 15 Pro Max

Apple, Şanslı Kullanıcısına 60 Adet iPhone 15 Pro Max Gönderdi

  Google News

Apple, zaman zaman yaptığı hatalarla da haber olmayı başarıyor. Yine böyle bir haber gündemde. Zira bu kez teknoloji devinin bir kullanıcıya yanlışlıkla 60 adet iPhone gönderdiği ortaya çıktı.

Yine ilginç bir Apple hikayesiyle karşı karşıyayız. Gelin hikayeye geçelim de bu kez nasıl bir gündem olduğuna bir göz atalım.

Apple Ufak Bir Hata Nedeniyle 60, iPhone 15 Pro Max Gönderdi

Olay bir Tiktok kullanıcısının paylaşımıyla ortaya çıktı. Legends_gio isimli kullanıcı çektiği videoda, 4 adet iPhone 15 Pro Max sipariş ettiğini belirtiyor.

Kullanıcı 3 adet iPhone 15 Pro Max 256 GB siparişine ek olarak 1 adet 1 TB depolama alanı olan iPhone 15 Pro Max siparişi vermiş. Doğrudan Apple’ın web sitesinden verilen siparişin kargosunu teslim alan kullanıcı, kendisine iki adet koli geldiğini görüyor.

iPhone 15 Pro Max

Kolilerin içerisinde ise tam 60 adet iPhone 15 Pro Max serisi akıllı telefon yer alıyor. Üstelik telefonların tamamı 1 TB depolama alanına sahip olarak geliyor. Piyasa değeri tam 96 bin dolar akıllı telefonlar için asıl ilginç olan ise kullanıcının iade yapmak zorunda olmaması.

ABD’nin yasalarına göre kullanıcının yanlışlıkla aldığı ürünleri geri gönderme gibi bir zorunluluğu yok. Tabii ki kullanıcı bu iPhone modellerini geri gönderir mi göndermez mi onu bilemiyoruz. Ek olarak şöyle de bir durum var ki gönderilen akıllı telefonlar, yanlış gönderimden dolayı Apple tarafından devre dışı bırakılıp kullanılmaz duruma getirilebilir.

Tüm detaylar bir yana Apple’ın bu tip yanlışlıklarının haberlerine de alıştığımızı söyleyebiliriz. Firma yıllardır benzer durumlarla gündeme gelmişti.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video