reklam
Ana SayfaCep TelefonuApple Watchtan farksız Oppo Watch’ın çıkış tarihi belli oldu

Apple Watchtan farksız Oppo Watch’ın çıkış tarihi belli oldu

Akıllı saat pazarına yeni katılan  Oppo bildiğiniz gibi mart ayında yeni Oppo Watch modelini piyasaya sunmuştu. Apple Watch ile benzerliği ile dikkat çeken Oppo Watch, ülkemizde de merak edilen ürünler arasında yer almaya başladı. Giyilebilir ürün Türkiye’de de satışa çıkacak ve özellikle Oppo telefonlarla  bir uyum sağlayacak.

Oppo Watch çıkış tarihi bu ay sonu gibi duruyor

Oppo Türkiye pazarına yeni girmiş olsa da Oppo Reno 3 ve Find X2 gibi modelleriyle dikkatleri üzerine topluyor. Bu sebeple firmanın piyasaya sunacağı akıllı saattin hem çıkış tarihi hem de fiyat etiketi bekleniyor.Akıllı saatin 41 mm’lik versiyonu 215 dolar, 46 mm’lik versiyonu ise 288 dolar fiyat etiketine sahip

Oppo Watch ilk tanıtıldığında Google WearOS temelli ColorOS Watch işletim sistemi ile geleceği duyurulmuştu. Yeni yapılan bir paylaşımla ürünün yurt dışı versiyonunda ortaya çıktığı kadarıyla direkt olarak Google WearOS ile gelecek.

Google Pixel 5 XL Render Görüntüleri Paylaşıldı

Türkiye’deki versiyonunda ise Google WearOS ile gelip gelmeyeceği henüz netleşmedi. Akıllı saat 31 Temmuz 2020 tarihinde küresel pazarda ve Türkiye’de satışa çıkıyor.

Akıllı saatin özelliklerine kısaca bakacak olursak; Oppo Watch iki gövde boyutuyla birlikte geliyor. 41 mm ile 46 mm gövde boyutlandırmasıyla sunulacak akıllı saat sırasıyla 1,6 inç ile 1,91 inç boyutlarında AMOLED ekrana sahip olacak.

Su geçirmeyen özellikte sunulan akıllı saat Snapdragon Wear 2500 işlemci ile geliyor. Aktivite ve uyku takibi gibi özellikler sunan Oppo Watch, eSIM desteğiyle birlikte eğer mevcut bölgelerde kullanılıyorsa telefona gerekmeden kullanılabiliyor .Saat normal kullanımda 40 saatlik bir kullanım ömrü sunuyorken eğer güç tasarrufu modunu açarsanız bu süre 21 güne kadar uzuyor.

Yazar Hakkında

Emir Tekbaba

Emir Tekbaba

İstanbul doğumlu teknoloji ve uzay meraklısı biri ve aktif olarak PcHocası'nda editör.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz