Apple Yeni Watch 3 Series Akıllı Saati Lansmanda Duyurdu

Tüm dünya gözlerini bugün Apple tarafından gerçekleştirilen lansmana çevirmiş durumda. Şuanda lansman devam ederken, ilk sürpriz ile birlikte Apple Watch 3 Series akıllı saat duyuruldu. Tim Cook tarafından sunulan yeni saat ile birlikte pek çok yenilikte geliyor. Peki yeni Apple Watch 3 Series neler sunuyor ? Gelin hep birlikte göz atalım.

"Apple Watch 3 Series Çok Satan Model Olacak"

Geçtiğimiz sene çıkan Apple akıllı saatlerin satışları tüm dünya genelinde iyi gitmişti. Aynı durumu Türkiye ayağı için söylemek pek doğru olmayabilir. Zira henüz ülkecek akıllı saat kullanımına pek alışamadık gibi. O yüzden biraz daha zamanımız var gibi. Tim Cook tarafından yapılan açıklamada ise her yıl Apple Watch kullanıcısının %97'sinin cihazı çok sevdiğini ve memnun kaldığını dile getirdi. O yüzden Apple'ın akıllı saat konusundaki çalışmalarına kaldığı yerden devam edeceği duyuruldu.

Akıllı saatlerin genel olarak özelliklerini tahmin etmek pek zor değil. Zira kalp atış ölçer veya nabız ölçer gibi pek çok özellik mevcut. Ancak Apple bu işi yaparken hep 'en iyisini' hedeflediği için piyasada çok tutuyor. Akıllı saatleri de aynı yolda devam ettiği için şuana kadar bilekten en iyi kalp atışını ölçebilen akıllı saat olarak piyasada biliniyor.

Apple Watch 3 Series ile birlikte de yine aynı özellikler karşımıza çıkıyor. Ancak Hearth Study isimli yeni özellik sayesinde ölçmüş olduğunuz kalp atışlarınız veri analizleri ile birlikte harmanlanarak size sunuluyor. Yani bundan böyle kalp atışlarınızı düzenli olarak kontrol edebileceksiniz. Ama biz bunu şiddetle takıntı haline getirmenizi tavsiye etmiyoruz. Sonrasında ise ritim tutacağım diye 'anksiyete' hastalığına yakalanabilirsiniz.

Teknik tarafta ise Apple Watch 3 Series bizlere 18 saate kadar LTE batarya kullanım ömrü vaat ediyor. Eski versiyona göre de %70 daha hızlı işlemci ile geldiğinin altını çizelim hocalar.

40 Milyon Müzik Özelliği

Apple Watch 3 Series ile birlikte gelen diğer yenilikler ile devam edecek olursak onlardan bir tanesinin 40 milyon müzik olduğunu söyleyebiliriz. Evet yanlış duymadınız. Apple yeni akıllı saatine tam 40 milyon müzik sığdırmış durumda. Bunu da Apple Müzik aracılığı ile kolayca kontrol edebiliyorsunuz.

Öte yandan Apple Watch 3 Series'de hücresel olarak destekler de mevcut. Farklı bir telefon numarasına ihtiyaç duymadan kolayca kullanabildiğiniz bu saat, eski versiyonlarına göre çok daha hızlı ve iyi batarya ömrü sunuyor. Zaten sensörlerinin kalitesini yukarıda sizlere sunmuştuk. Bir diğer yenilik ise saatin içerisine Elektronik SIM eklenmiş olması. Bu sayede rehberinizi hiç uğraşmadan kolayca eşleştirebiliyorsunuz.

Apple Watch 3 Fiyatı Ne Olacak ?

Henüz Türkiye satış fiyatı açıklanmamış olmasına rağmen Apple Watch 3 Series 399 dolar fiyat etiketine sahip. Eğer hücresel destek sunmayan modeli tercih ederseniz 329 dolar ödeyerek sahip olabileceksiniz.

Bir de Apple farklı kayış modelleri ile saatleri renklendirmeyi planlıyor. 15 Eylül 2017 tarihinde siparişe açılacak olan yeni akıllı saatlerin ödemesini ise 22 Eylül tarihinde yapabileceğiz. Bakalım yeni Apple Watch 3 Series modelleri Türkiye'de ne kadar olacak biz de merakla bekliyoruz.

 

 

İlgili Etiketler