Apple’ın Kablosuz Şarj Standı AirPower Bu Yıl Sonuna Doğru Tanıtılabilir

Apple, 2017 yılında iPhone 8, 8 Plus ve X ile birlikte kablosuz şarj standı olan AirPower'ı duyurmuştu fakat tanıtmadı. Apple geçen yıl AirPower'ın tanıtımı için 2018'i gösterdi. Fakat hala tanıtılmış değil. AirPower, 12 eylülde yeni çıkan iPhone Xs modelleri ile tanıtılması bekleniyordu fakat tanıtılmadı. Ancak sızan bilgilere göre yıl sonuna kadar piyasaya sürülecek.

Apple AirPower Kablosuz Şarj Standından Vazgeçmedi

Akıllı telefon devi Apple, AirPower isimli kablosuz şarj standından vazgeçmiş değil. Analist Ming-Chi Kuo'nun yeni yayınlanan bir raporunda, Apple'ın AirPower'dan vazgeçmediği ve şirketin bu kablosuz şarj cihazını yıl sonuna kadar piyasaya sürülebileceği yer alıyor. Eğer yıl sonuna yetişmezse 2019'un başlarında olacak olan iPad Mini lansmanı ile birlikte piyasaya sunacak. 

Apple'ın kablosuz şarj standı olan AirPower'ı, birçok cihazı aynı aynda voltaj kaybı olmadan şarj edebilecek. Ayrıca tek bir adet stantta hem Apple Watch akıllı saatini hem iPad tabletinizi hemde iPhoene cihazınızı şarj edebileceksiniz.

AirPower, ya bu yılın sonlarında ya da 2019'un ilk üç ayında piyasada görebiliriz. Fiyat konusunda şuanda herhangi bir sızıntı yok.