PC HocasıDonanımArctic TR4 Soketi ile Ryzen Threadripper İçin Sıvı Soğutma Üretecek

Arctic TR4 Soketi ile Ryzen Threadripper İçin Sıvı Soğutma Üretecek

 

Bugün Arctic firması Ryzen Threadripper işlemciler için TR4 soketi adı altında sıvı soğutma üreteceğini açıkladı. Şuanda hangi aşamada olduğu bilinmezken, toplamda üç farklı yeni Arctic soğutucular piyasaya sürülecek. Gelin şimdi hep birlikte yeni TR4 soketli soğutmalara yakından göz atalım.

Kim Bu Arctic Firması ?

2001 yılında kurulan Arctic firması Pfäffikon, İsviçre şehrinde çalışmalarını sürdürüyor. Şimdiye kadar Cooler Master, Corsair, ThermalTake ve Zalman gibi pek çok firma ile iş birliği gerçekleştirmiş. Firma aynı zamanda sıvı soğutma, hava soğutma ve ses konusunda çalışmalar yapıyor.

Şimdi ise AMD firması ile anlaşma sağlayarak iki, dört ve alt fanın bulunduğu üç farklı model Ryzen Threadripper serisi için gelecek. 120’lik soğutucular verim açısından müthiş olacak gibi. Öte yandan 300W TDP hazır olarak konuşlandırılan yeni soğutucular hakkında yakın zamanda detaylar ortaya çıkacak.

Arctic soğutucular şuanda piyasada 86 Euro‘dan başlayan fiyatlar ile satılıyor. Türkiye pazarında biraz yüksek olduğunun altını çizelim. Ancak firma bu soğutucu modelleri ile piyasanın %10’unu oluşturuyor. AMD’nin Threadripper için referans olarak AIO kiti geliştireceği yönünde söylentiler de var. Bakalım bir kaç haftaya kadar yeni detaylar meydana çıkacaktır.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video