Artık Jetpack İle Uçmak Hayal Değil

Hatırlayacak olursanız eğer, ilk Jetpack maceralarımız GTA oyunlarında başladı. Şifreyi yazdıktan sonra hemen arkamızda beliren jetpack ile istediğimiz noktaya kolayca uçabiliyorduk. Artık gelişen teknoloji ile de jetpack ile uçmak hayal değil. Detaylar haberimizde.

Jetpack İle Uçmak

Nasıl bir macera olurdu düşüncesi bile insanı heyecanlandırıyor açıkçası. Uzun zamandır gelişmekte olan "jetpack" modelleri tehlikeli alaşımlar içeren gaz sisteminden oluşuyordu. Bu nedenle 70'li yıllardan bugünlere kadar çok verimli kullanım alanları elde edilemedi.

İlerleyen zaman ve teknoloji sayesinde Martin isimli mühendis, Jetpack projesinde gaz yerine "superfan" isimli pervaneler kullandı. Hal böyle olunca ortaya güzel görüntüler çıktı. Tasarlanan jetpack modelinin çok yakın zamanda 85 bin dolardan alıcıları ile buluşturması planlanıyor.

jetpack
Şuanda bu projeler bizlere çok uzak gibi gelse de, kullanıcılar ve gelişen teknoloji artık bu gibi uç noktaları insanlar ile buluşturarak kolaylıklar sağlayacak. Tasarlanan Jetpack'i aşağıdan izleyebilirsiniz.

Jetpack Video

 

İlgili Etiketler