PC HocasıHaberlerASELSAN Atom Bombasını durduran silah yaptı haberi maytapa dönüştü

ASELSAN Atom Bombasını durduran silah yaptı haberi maytapa dönüştü

   

Bir kaç saat önce Yeni Akit tarafından atılan bir başlık herkesi şaşırttı. Başlıkta “Aselsan yapımı bu silah atom bombasını dahi durdurabiliyor” başlığı ortalığı karıştırdı. Ardından sosyal medya üzerinde büyük bir maytap başladı.

Biliyorsunuz, Gazeteler daha fazla hit çekebilmek için attıkları başlıklar ile “clickbait” adı verilen uygulamayı başarı ile yerine getirebiliyorlar. Clickbait ise haberin içeriğini ilgi çekici kılarak tıklatmayı sağlama yöntemidir. Başlık Anyada’dır, konu Konya’da. Yeni Akit sitesi ise tam böyle bir paylaşım yaparak alay konusu oldu.

7 saat önce yapmış oldukları haber Google News‘da hala kayıtlı olarak durduğu için başlığı ve URL’yi değiştirmişler. Ancak sanırım orada çalıştırmış oldukları editör bilmiyor ki Cache denetiminden eski başlığı görebiliyorsunuz. Ekstra olarak Twitter üzerinden attıkları Tweeti de geri çekmişler.


Şimdi gelelim işin aslına;

Yeni Akit sosyal medyada patlayan bu haber üzerine başlığı ve URL’yi değiştirerek konuya uygun hale getirmiş. Belki de istedikleri buydu ve ihtiyaçları olan hiti kısa sürede aldılar. Sonrasında ise başlığı değiştirerek işin içerisinden sıyrıldılar.

Bu şekilde paylaşımlar yaparak diğer haberlerin de doğru olup olmadığı konusunda imaj kaybı yaşıyorlar ne yazık ki.. Sosyal medyada patlayan bu tepkilerin önüne geçemedikleri gibi biz de o tepkilerden bir kaçını derledik;

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/aselsan-atom-bombasini-durduran-silah-yapti-haberi-maytapa-donustu-18730/ linkinden 25.01.2022 04:01:54 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner