PC HocasıCep TelefonuAsus ROG Phone 5 Videosu Sızdı! İşte Tasarım
Asus ROG Phone 5

Asus ROG Phone 5 Videosu Sızdı! İşte Tasarım

 

Asus, oyun odaklı ROG serisini akıllı telefonlara da taşımış olan bir firma. Oyun her yerde sloganını en iyi şekilde yansıtan markanın oyun odaklı akıllı telefon serisi ROG Phone için şu sıralar yeni bir kardeşte yolda. Asus ROG Phone 5 adıyla gelecek yeni telefona hazırlanıyoruz.

Yine oyun oynamak için geliştirilen telefon nasıl gözükecek ya da sistemi ne olacak gibi sorular da yanıt buluyor. Belki tanıtım yapılmadı ama şimdi de telefonun videosu sızdı.

Asus ROG Phone 5 arkada hareketli bir ekran sunacak

Video sadece 7 saniyelik ama aslında çok bilgi veriyor. Birincisi arkada bir animasyon ekranı olduğunu göreceğiz. Öyle simetrik bir ekran geleceğini de düşünmeyin. Kasaya çapraz bir şekilde yerleşmiş bir ekran olacak.

Bu ekranın renkli olacak olması çok dikkatimi çekti ve bu yüzden de zaten animasyon ekranı gelecek diyorum. Ama işlevleri neler olacak bilemiyoruz. Telefonu kullanan kimse, telefonun ekranını da çeviriyor. Burada da görüyoruz ki mini bir çerçeve ile ekran desteklenecek.

Tasarım için gördüklerimiz bunlar ama ya teknik özellikler nasıl olacak? İşte burada da güçlü bir telefon göreceğiz. Bir kere telefonun içerisinde en düşük Snapdragon 888 işlemcisi yer alacak. Kesin mi derseniz değil elbette ama sızıntılar da bunu doğruluyor. İşlemci amiral gemisi olunca RAM miktarı da buna göre oluyor.

Sonuçta bir oyun telefonu olacak Asus ROG Phone 5, 8 ile 16 GB RAM seçimleri sunacak. Bu bilgi de teyit edilmeye muhtaç bir sızıntıya dayanıyor. Gamer telefonu dediğimiz ve bu alanda da en iddialı olacak akıllı telefonun tanıtımı 10 Mart’ta yapılacak.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video