PC HocasıCep TelefonuAsus, Zenfone 7 Akıllı Telefon Ailesini Tanıttı

Asus, Zenfone 7 Akıllı Telefon Ailesini Tanıttı

 

Günümüzde artık neredeyse her akıllı telefon üreticisi, en son amiral gemisini, genellikle dört rakamdan oluşan bir ‘Pro’ veya ‘Ultra’ sürümün yanı sıra yüksek yenileme hızı ekranıyla satışa sunuyor. Asus da artık bu model stratejisini Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro ile benimsedi.

Yenileyici bir şekilde, her iki model de teknik özellikler açısından çılgınca farklı değil, yonga seti ve RAM / depolama yapılandırmaları ~ 200 dolarlık fiyat farkına katkıda bulunan tek önemli faktör. Yeni Zenfone 7 Pro, Asus’un ROG Phone 3’ü kadar aşırı değil, ancak kesinlikle işleri kendi yolunda ilginç kılıyor.

Şimdi selefinde gördüğümüz sağlam döndürülebilir kamerada üçüncü bir lens var ve 2020 amiral gemisi olarak içinde bir Qualcomm Snapdragon 865 Plus işlemciyi barındırıyor.

Ekran

Asus Zenfone 7 modelinde 6.67 inçlik 90Hz yenileme hızına sahip bir AMOLED ekran yer alıyor. 2.400 x 1.080 çözünürlüğe sahip telefonda görüntü daha akıcı bir biçimde aktarılıyor.

Kamera

Kamera konusunda cihazımızda 64MP geniş açılı lens, OIS (Optik Görüntü Sabitleyici) ve 3X optik yakınlaştırma özelliğine sahip 8MP telefoto ve 12MP ultra geniş açılı döndürülebilir kamera modülüne sahip.

Asus’un benzersiz motorlu menteşe tasarımı, önden atıcı olarak kullanıldığında tutarlı görüntü ve video kalitesi sağlarken, 8K çözünürlükte 30FPS kayıt imkanı sunuyor.

Asus Zenfone 7 vs Zenfone 7 Pro

Standar model Zenfone 7’nin kamera sisteminde OIS (Optik Görüntü Sabitleyici) özelliği mevcut değil ve RAM ile Depolama Alanı konusunda bir üst modele göre daha düşük verilere sahip.

Bununla birlikte, her iki model de 5G bağlantısı mevcut ve aynı 90Hz yenileme hızına sahip ekran yer alıyor, üçlü kamera kümesi, microSD kart yuvası, UFS 3.1 depolama, 5.000mAh pil ve ZenUI 7 yüklü Android 10 ile geliyor.

Video

Almanak