Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Atatürk Havalimanı 360 Derece İle Google Street View’a Eklendi

Paylaş

silkroad gaminggentr

Google Street projesinde yavaş yavaş sonlara yaklaşılırken, İstanbul Atatürk Havalimanı Google Street View‘a eklenen ilk havalimanı olmayı başardı. Sanal ortamda gezme imkanınız bulunan Street View‘da binlerce fotoğraf çekilerek bir araya getirdi. Önceden dünyanın farklı yerlerindeki 50’den fazla metro, otobüs garları, havalimanlarının yer aldığı platforma Türkiye’den ilk eklenen havalimanı İstanbul Atatürk oldu böylece.

UYGULAMA NASIL ÇALIŞIYOR ?

Google Street View’in çektiği binlerce resim birleştirilerek üç boyutlu “sanki geziyormuş” hissi uyandırarak merak ettiğiniz mekanları kolayca gezme imkanı sunuyor. Şuan için Google Street View’da Atatürk Havalimanı kullanıcılara açılmış.

Uygulamaya web üzerinde Google Maps sayfasını ziyaret ederek arama bölümüne “İstanbul Atatürk Havalimanı” yazdıktan sonra karşılarına gelen ( haritanın sağ alt köşesinde ) sarı insan figürü belirecek.” Bu figürü alıp haritanın herhangi bir yerine bıraktığınızda otomatik olarak maviye dönen alanlardaki Street View görünümüne açık yerler oldukları için gezintiye başlanabiliyor.

ataturk-havalimani-street-view


Adımları sıralayacak olursak;

* Google Maps ( Haritalar ) açın.

* Arama bölümüne “Atatürk Havalimanı” yazın.

* Çıkan sonuçta sağ altta bulunan “sarı adam” simgesine tıklayarak havalimanının bulunduğu yere bırakın.

* Ardından harita otomatik olarak açılarak gezintiye başlayabileceğiniz şekilde hazırlacaktır.

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler