PC HocasıOyunBattlefield 1 Osmanlı Devleti Senaryosu ve Türkçe Dil Desteği

Battlefield 1 Osmanlı Devleti Senaryosu ve Türkçe Dil Desteği

 

Geçtiğimiz hafta aldığımız o sevindirici haberden sonra Battlefield 1‘in duyurulduğuna hep birlikte şahit olmuştuk değerli arkadaşlar. Duyurudan sonra akıllara ilk gelen 1.Dünya savaşı senaryosundaki Osmanlı Devleti‘nin konumu ve Türkçe dil desteği olmuştu. Akıllardaki tüm bu soru işaretlerinin detayları belirlendi.

Battlefield 1 Senaryosu

Oyuna “1” denilmesinin en büyük nedeni 1.Dünya Savaşı‘ndan geliyor olması. İlk olarak Xbox One kullanıcıları ile buluşacak olan Battlefield 1 oyununda teknolojik silahlardan ziyade 1914‘te olduğu gibi kamçılı silahlar, atlar ve top tüfekler ön planda olacak.

Aslına bakarsanız Battlefield tarihinde de bir ilk olarak gerçekleşecek olan oyunun önceki versiyonları olan Battlefield Hardline, Vietnam ve 1942 gibi pek çok versiyonlarını oynamıştık. Bu oyunun çok fazla ilgi görüyor olmasının en büyük nedeni ise hiç şüphesiz Osmanlı Devleti’nin de yer alıyor olması. Senaryo 1.Dünya Savaşı üzerine kurulu olduğu için, aşağıdaki İtilaf ve İttifak Devletleri‘nin eksiksiz olacağını belirtelim:

İtilaf Devletleri:

* Fransa

* İngiltere

* Yunanistan

* ABD

* İtalya

* Romanya

* Japonya

İttifak Devletleri:

* OSMANLI İMPARATORLUĞU

* Almanya

* Avusturya – Macaristan

* Bulgaristan

battlefield-1
Oyunda Osmanlı İmparatorluğu Yenilecek mi ?

Son zamanlarda Battlefield 1 için en çok sorulan sorulardan birisi olan “Osmanlı Devleti oyunda yenilecek mi ?” sorusu da popülerliğini koruyor. Gerçekte Osmanlı Devleti “Avrupa’nın hasta adamı” olarak nitelendirildiği için güç kaybetmiş ve yeni kaynaklar bulmada zorlanmıştı. Ardından Rusya’nın sıcak denizlere inme politikası ve daha bir çok etkenlere bağlı olarak Osmanlı Devleti güç kaybetmeye devam ediyordu. Ardından 30 Ekim 1918 tarihinde Mondros Ateşkes Anlaşması imzalanarak dünya geneline hükmeden Osmanlı İmparatorluğu’nun toprakları yeniden kaybedilmiş ve sınırlar çizilmeye başlanmıştı. Battlefield 1‘de de 1.Dünya Savaşı ele alınacağı için, bu senaryonun bozulması veya aksinin yapılması mümkün olmayacaktır. O yüzden oyunda Osmanlı Devleti’ni başta güçlü, ardından yenilgiye uğrayacak şekilde senaryolandıracaklarını düşünüyoruz.

Battlefield-1-WallPaper
Oyunda Bizi Neler Bekliyor ?

Battlefield 1  oyunu 1.Dünya Savaşı‘ndan geldiği için teknolojik silahlar, araçlar veya ekipmanlar beklemeyin. Aşağıdaki videoda da göreceğiniz üzere eski silahların yanında dört nala koşan atlar, zeplinler, teyyareler ve zıpkınlı silahlar oyunda çokça karşımıza çıkacak.

 

 

Videoda yaşanan kafa patlamaları, karmaşa ve aksiyon dolu sahneler sürekli tekrarlanıyor. Bu da oyunun ritminin ve hareketliliğinin pek düşmeyeceği anlamına geliyor. Battlefield 1‘in gözüme çarpan en güzel ayrıntısı ise, savaşı kazanabilmek için takımın bir parçası olarak hareket etmemiz gerektiğini bizlere gösteriyor. Oyun bu yüzden tek başına anlamsız hale geliyor. Oyunda ayrıca ağır tanklar, uçaklar, atlar ve gemileri de kullanabileceğiz.

 

Oyun Hangi Bölgelerde Geçecek ?

Şuan için net olmamasına karşın Battlefield 1 senaryosu Arabistan çölleri ve İtalya kıyılarında geçeceği belirtiliyor. Multiplayer modunda ise 64 kişiye kadar oynama imkanı sunacak. Ayrıca Multiplayer modundaki haritalar da hikaye modundaki haritalar ile aynı olacak.

“Herşeyi Parçalayabileceğiz”

Oyunun geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılırken, tanıtımdaki izleyicilerden birisi şu soruyu sordu: “oyun içerisinde her şeyi parçalayabilecek miyiz ?” dedi ve yapımcı ekipten “evet” yanıtını aldı. Böylece Battlefield 1 için partikül efektleri çok güçlü olacağı sinyallerini alıyoruz.

battlefield-1-osmanli
İlk Kez Türkçe Altyazı Olarak Gelecek

21 Ekim tarihinde ilk olarak Xbox One, ardından PC ve PS4 platformları için raflarda yerini alacak olan Battlefield 1 oyunu tarihte ilk kez Türkçe altyazılı olarak yayınlanacak. Bu da oyunu gereğinden daha iyi kavrama, anlama ve yaşama konusunda bizlere destek olacak. Zaten oyunda Osmanlı Devleti olduğu için Türk oyuncuların bu oyuna epey bir yükleneceklerini yapımcı firma tahmin ediyor olsa gerek.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/battlefield-1-osmanli-devleti-senaryosu-ve-turkce-dil-destegi-21569-8350/ linkinden 29.07.2021 06:07:51 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video