PC HocasıWindowsBir Dönemin Efsanesi Widget, Windows 10’a Geliyor!

Bir Dönemin Efsanesi Widget, Windows 10’a Geliyor!

 

Microsoft’un Windows 10 için Edge tabanlı widget’lar üzerinde çalıştığını zaten biliyoruz, ancak şimdi Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji ve yazılım devinin bunları işletim sisteminin biraz daha derinlerine yerleştirmeyi planlıyor gibi görünüyor. Güvenilir bilgi kaynağı WalkingCat, Microsoft’un Windows 8 işletim sistemindeki tılsım çubuğu gibi ekranın kenarından kaydırılarak ön plana getirilebilecek widget’lar üzerinde çalıştığını bildirdi.

Widgetlar ilk etapta dokunmatik ekranlar için odaklanılmış olacak lakin dokunmatik olmayan cihazlar içinde destekler sağlanmasını bekliyoruz. Fikre baktığımız zaman şirketin Windows 10 işletim sisteminin tablet modu için odaklanıldığını anlıyoruz, bakalım ilerleyen zamanlarda bizleri neler karşılayacak. Tasarım anlayışını ve kullanıcı deneyimini değiştirmeyi düşünen Microsoft, günümüzde Apple ile yeniden başlayan widget akımına katılım sağlayacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/bir-donemin-efsanesi-widget-windows-10a-geliyor-113821/ linkinden 12.06.2021 15:06:55 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video