reklam
PC HocasıHaberlerBlizzard, BlizzCon 2020’nin koronavirüs nedeniyle ‘mümkün olamayacağı’ konusunda uyarıda bulundu!

Blizzard, BlizzCon 2020’nin koronavirüs nedeniyle ‘mümkün olamayacağı’ konusunda uyarıda bulundu!

Planlar hala ilerliyor, ancak Blizzard bunun fiziksel bir olay olarak gerçekleşmeyeceği ihtimaline hazırlanıyor.

Blizzard hala yıllık fan sözleşmesini bu Kasım ayında Anaheim’da yapmayı planlıyor, ancak bugün koronavirüs pandemisi o sırada büyük toplantıları hala engelliyorsa etkinliğin iptal edilebileceği konusunda uyardı. Geri kalanımız gibi, şeylerin nasıl oynayacağını bilmiyorlar.

“Coronavirus her yeri etkilemiş durumda”

BlizzCon baş yapımcısı Saralyn Smith bir güncellemede,

“Hepimiz umutlu şeyler daha sonra yıl içinde daha iyi görünecek olsa da, sonuçta BlizzCon 2020‘nin mümkün olup olmayacağını bilmek için henüz çok erken. Topluluğumuzun, çalışanlarımızın ve şovda yardımcı olan herkesin sağlığı bizim için en önemli konudur. Kesin olup olmayacağımızı veya nasıl ilerleyeceğimizi kesin olarak bilmemiz birkaç ay alabilir, ancak anlamlı bir güncellememiz olduğunda, paylaşacağız.”

Blizzard, 2005 yılında ilk BlizzCon’un gerçekleştirilmesinden bu yana sadece iki yıl atladı. Blizzard, şovu World of Warcraft, Overwatch ve Diablo gibi oyunlar için sırada olanları duyurmak için kullanıyor.

Bu önemli bir gösteri ve son zamanlarda tartışmalı bir gösteri: iki yıl önce sadece mobil cihazlara sahip Diablo’nun duyurulması nedeniyle Ölümsüz ve geçen yıl bunun dışında gerçekleşen Hong Kong protestolarını destekleyen mitinglerle.

Oyunseverleri Sevindirecek Bir Haber: 'Overwatch 2' Geliyor'

BlizzCon 2020‘nin iptal edilmiş olması şaşırtıcı değil. Koronavirüs salgını bu yılın başlarında Avrupa ve Kuzey Amerika’ya yayılmaya başladığından beri, dünyanın dört bir yanındaki oyun şirketleri kamu etkinliklerini iptal ederek yanıt vermek zorunda kaldı.

Hem Oyun Geliştiricileri Konferansı hem de E3, bir dizi esport turnuvası ve daha küçük sözleşmelerle birlikte iptal edildi. Yazma sırasında, dünya çapında tahmini 1,5 milyon COVID-19 vakası vardır.

Ancak, açık konuşmak gerekirse, BlizzCon 2020 şimdilik iptal edilmedi. Blizzard sadece en kötüsüne hazırlanıyor ve en kötüsü gerçekleşirse, Smith şirketin diğer alternatiflere baktığını söyledi. Ayrıca Smith,”Son olaylardan önce, planlarımızı sonuçlandırmak için aktif olarak çalıştığımızı ve aslında Blizzard’da yaptığımız işyeri değişikliklerine rağmen hala bunu yaptığımızı belirtmek isteriz.” dedi.

“Bu, sadece şov açısından değil, aynı zamanda deneyimin sizin için ne olacağıyla ilgili bir dizi senaryo ve olasılık düşünmeyi de içerir. BlizzCon‘un da sizin tarafınızdan hazırlık içerdiğini biliyoruz, bu nedenle olabildiğince hızlı, olabildiğince çabuk. “

Etiketler