PC HocasıHaberlerBlizzard, BlizzCon 2020’yi iptal etti, gelecek yıl online bir varyantı ele alacak

Blizzard, BlizzCon 2020’yi iptal etti, gelecek yıl online bir varyantı ele alacak

2020 için planlanan her büyük oyun konferansının yeniden programlandığı, çevrimiçi bir formata geçirildiği veya devam eden Covid-19 krizi nedeniyle tamamen iptal edildiği anlaşılıyor. Ne yazık ki, son kategoriye giren bir başka önemli olay daha oldu: BlizzCon 2020 resmi olarak kapatıldı.

Geçen ay bildirdiğimiz gibi, Blizzard, BlizzCon’un mevcut sağlık iklimindeki yaşayabilirliği hakkında belirsizlik olduğunu ifade etti. Ancak etkinlik organizatörleri, bu virüsün şiddetinin (ve büyük yüz yüze toplantılarda mevcut kısıtlamaların) yıl devam ettikçe azalacağından umutluydular.

Ne yazık ki, Covid-19 enfeksiyon oranı birçok yerde yavaşlasa da, bu salgın bitmek üzeredir ve BlizzCon şefi Saralyn Smith bu yıl etkinlik için bir yol görmüyor. Smith, resmi bir röportajda,

“Bu karar konusunda derin bir hayal kırıklığına uğradığımızı ve birçoğunuzun da aynı şeyi hissedeceğini hayal edin. “… Kongrede bu kadar çok kişiyle bağlantı kurmayı ve ‘geek pillerimizi şarj etmemizi’ özleyeceğiz.”

BlizzCon genellikle Kasım ayında gerçekleşir, ancak bu sefer açıkça pratik değil. Ancak, her şey kaybolmaz. BlizzCon, bu doğadaki diğer birçok olay gibi, büyük olasılıkla çevrimiçi olarak dönüştürülecek ve barındırılacaktır. Yakalama, bu olsa bile, Smith’e göre, muhtemelen “gelecek yılın başlarında” olacak.

Honor, yeni telefonu X10 5G'yi tanıttı

Özetle, BlizzCon 2020’nin resmi olarak öldüğünü bildiğimiz söylenebilir. Etkinlikle ilgili oteller ve uçak biletleri için zaten para ayırmış olan herkese sempati duyuyoruz, ancak Blizzard’ın kendisinin fark ettiği gibi, büyük bir yüz yüze toplantıya ev sahipliği yapma riskleri, şimdilik potansiyel faydalardan çok daha ağır basmaktadır.

Elbette, BlizzCon’un iptali, bu yıl Blizzard’ın en son projeleri hakkında herhangi bir haber almayacağımız anlamına gelmez. Şirket muhtemelen bu bilgileri blog yazıları, teaser fragmanları veya geliştirici Soru-Cevap oturumları şeklinde sunacaktır. BlizzCon’un sanal biletleri bile tam olarak ucuz olmadığından, bazı hayranlar için tercih edilebilir.

Yazar Hakkında

Emir Tekbaba

Emir Tekbaba

İstanbul doğumlu teknoloji ve uzay meraklısı biri ve aktif olarak PcHocası'nda editör.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement