reklam
PC HocasıHaberlerBu WOW oyuncusu çıplakken düşmanlara tek atmanın yolunu buldu

Bu WOW oyuncusu çıplakken düşmanlara tek atmanın yolunu buldu

Rextroy akıllı bir World of Warcraft oyuncusudur. Ne kadar akıllısın? Geçen hafta, bir baskın patronunu tek bir vuruşta öldürmek için dahiyane bir strateji keşfetti ve en son YouTube videosunda,

herhangi bir bişi giymeden diğer maksimum seviye oyuncuları öldürmek için bir yol buldu – genellikle sadece tek bir saldırırlar. Bu çok saçma, ama bu Rextroy’un World of Warcraft’ta olan her şeyin yüzde 99’unu topluyor.

Etkileyici olan, Rextroy’un World of Warcraft‘ın PvP dengeleme sistemlerini imkansızı yapmak için nasıl değiştirebileceğidir. Tipik olarak, oyuncular sadece giydikleri zırh kadar iyidir, bu da güç,

çeviklik veya akıl gibi karakter istatistiklerinize büyük destek sağlar. Ancak, yukarıdaki videoyu izlerseniz, Rextroy’un tek bir vuruşta diğer oyuncuları güvenilir bir şekilde öldüren büyük hasar vermek için zırhına ihtiyacı yoktur.

Çünkü Azeroth Savaşı genişlemesinde, Blizzard bir ölçeklendirme sistemi uyguladı, böylece oyuncular oyundaki en iyi teçhizatı sporcular tarafından yok edilmeyecekti.

Yüzeyde, sistem çok mantıklı (ve çoğunlukla amaçlandığı gibi çalışıyor): Daha kötü dişli olan oyunculara biraz yardım verilir, böylece açık dünyayı keşfederken düşmanca oyuncularla karşılaşırlarsa hala savaşma şansları vardır.

Ancak Rextroy, sistemin bazı komik şekillerde de kullanılabileceğini keşfetti. Tüm ekipmanlarını çıkardıktan sonra, PvP dengelemesi hasarı yüzde 226’ya kadar artıracaktı.

Bu büyük artış, bir karakterin büyü ve saldırılarının hasarlarını hesaplamak için istatistiklere dayanması gerçeğiyle dengeleniyor. İstatistiklerinizi artırmak için zırh olmadan, daha güçlü saldırılarınız bile ihmal edilebilir hasar verir.

Dungeon Defenders: Awakened, Steam'de çıkış yaptı!

Rextroy’un keşfettiği hile, el bombaları gibi öğeleri kullanmaktır, çünkü karakter istatistiklerinden bağımsız olarak statik miktarda hasar yaparlar ve yine de PvP denge güçlendirmesinden yararlanırlar.

Bunu, genel hasarınızı artıran bazı ekstra meraklılarla ve kritik vuruşları garanti eden bir eşyayla ve yerel bir efsane olduğunuzu bildiğiniz bir sonraki şeyle eşleştirin: Çıplak orak makinesi.

Altta yatan matematiği anlamakta zorlanıyorsanız, bilmeniz gereken tek şey, WoW’un PvP balacing’indeki bir gözetimin sadece Rextroy’un el bombalarını patlatması değil.

Yine de endişelenme. Azeroth’u çılgın, çıplak bir şövalye tarafından keşfederken öldürülmeyeceksin. Rextroy, Blizzard hatayı düzeltene kadar bu videoyu yayınlamadı. Bu dublör için gerekli olan el bombası olan Mantid Ateş Bombası artık bulunduğu bölgenin dışında çalışmıyor.

WoW’un bunun gerçekleşmesine izin vermek için PvP dengelemesinde yatıyor gibi görünse de, World of Warcraft’ın bir oyun olarak ne kadar büyük olduğunu hatırlamak önemlidir – böyle sistemler inşa ederken dikkate alınması gereken binlerce yetenek ve öğe vardır.

Bazı şeylerin oyunculara kısa ömürlü bir avantaj sağlayabilecek çatlaklardan düşmesi kaçınılmazdır. Buna rağmen, çıplak bir oyuncunun sizin için doğru şarj olduğunu görürseniz, sadece güvenli olmak için oturumu kapatmak isteyebilirsiniz.