Cumartesi, Haziran 15, 2024

Bugatti Chiron Çok Yakında Yollarda

Paylaş

silkroad gaminggentr

Dünya'nın en pahalı otomobilleri arasında gösterilen Bugatti Veyron, artık yeni serisi üretilmeyeceği için varisi olarak kabul edilen Chiron çok yakında yollarda görülecek. Bugatti‘nin resmi Instagram sayfasında Chiron‘a ait 7 saniyelik bir teaser yayınlandı.

bugatti-chiron-7
CHIRON KAÇ KM HIZA ULAŞACAK ?

Veyron devri artık sona erdi. Ardından ünlü firma Bugatti yeni süper aracının adını açıkladı. Bundan bir ay öncesine kadar ortada gezen dedikoduların doğru olduğunu şimdi çok daha net görebilmek mümkün. Bugatti‘nin adını açıkladığı yeni spor otomobil 2016 yılının Mart ayında Cenevre'de düzenlenecek olan Otomobil Fuarı'nda ilk kez görücülerin karşısına çıkacak.

Chiron adını Fransız Louis Chiron‘dan alırken, tasarımından ziyade aracın performansı çok beğeniliyor. Geçtiğimiz hafta Car Magazine tarafından yayınlanan teknik detaylarda aracın 1560 beygir gücünde olacağı ve saatte 467 kilometre hıza ulaşabileceği belirtilmişti. Her ne kadar Bugatti Veyron'un varisi olsa da Veyron maksimum 431 kilometre hıza çıkabiliyordu. Yeni varisi ise 36 kilometre fark ile önüne geçmiş oluyor.

İlk olarak Chiron, Bugatti‘nin özel müşterilerine gösterildiği gibi, şuana kadar 146 adet Chiron siparişi aldılar. Yeni süper aracın satış fiyatı henüz belli olmasa da eski versiyonuna nazaran çok daha pahalı olacağı kesin.

Aracın yayınlanan görsellerine aşağıdaki galerimizden ulaşabilirsiniz.

 

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler