PC HocasıCep TelefonuCasper Via E1 ve Via M1 Karşılaştırması

Casper Via E1 ve Via M1 Karşılaştırması

 

Casper‘ın yeni akıllı telefonu Via E1 modeli çok yakında teknoloji marketlerinde ve raflarda yerini alacak. Giriş ve orta seviye kullanıcılara hitap edecek olan Via E1 modelinin bir üst versiyonu olarak kabul edebileceğimiz Via M1 ile karşılaştırıyoruz.

Via E1 ve Via M1 Karşılaştırması

Casper Via E1 akıllı telefonun abisi olarak nitelendirebileceğimiz Via M1 modelinde 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama hafızası bulunuyor. E1 modelinde ise 2 GB RAM ve 16 GB depolama hafızası yer alıyor. Teknik özellikler kapsamında Via E1 modelinin “giriş“, Via M1 modelinin ise “orta” segment kullanıcılara hitap edebileceğini belirtebiliriz.

Via M1‘de yer alan 5.2 inç ekran ve 1920 x 1080 px ekran çözünürlüğü Via E1 modelinde 5 inç 1280 x 720 piksele kadar düşürülmüş. Açıkası erkan çözünürlüğünün düşürülüp bataryadan da kısılması aradaki 150 TL‘lik farka değmemiş. Şuanda piyasada Via E1 749 TL‘den, Via M1 modeli ise 899 TL‘den satılıyor.

Casper-Via-E1
Eğer Casper Via E1 almayı düşünüyorsanız öncelik olarak yüksek bir performans beklemeden, genellikle internet ve günlük kullanım işlerinde tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü 2000 mAh batarya ve 2 GB RAM ile hem uzun süre kullanım mümkün değil, hem de uzun süreli kullanımda cihazın ısınacağını düşünüyoruz.

Telefonu şuan incelemediğimiz için henüz ısınıp ısınmadığını test edemedik. Onu da Casper Via E1 incelemesini gerçekleştirdikten sonra sizlerle paylaşacağız. Şuanda Via E1 teknik özellikleri ve fiyatı piyasadaki akıllı telefonlara göre gayet uygun. Zaman içerisinde müşteri yorumları ve performansını gördükçe telefon hakkındaki fikirler de şekillenmeye devam edecektir.

Daha Düşük İşlemci

Casper Via E1 modelinde 1.3 GHz 4 Çekirdekli MTK 6735 İşlemcisi tercih edilmiş. Via M1 modelinde ise sekiz çekirdekli MTK 6753V bizleri karşılıyor. Aradaki iki işlemcinin performansları kıyaslandığında Via M1 modelinden %35 daha fazla performans alabileceğinizi işaret ediyor.

Hemen aşağıdaki tablodan Casper Via E1 ve Via M1 modellerinin teknik özellik karşılaştırmasını inceleyebilirsiniz.

Casper VIA M1 Teknik Özellikleri

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/casper-via-e1-ve-via-m1-karsilastirmasi-21548-8213/ linkinden 29.07.2021 10:07:19 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video