CES 2017 Artırılmış Gerçeklik yazılımı Lenovo New Glass C200

 
- PC HOCASI

CES 2017 tüm hızı ile devam ederken, Lenovo New Glass C200 yapay zeka ve artırılmış gerçeklik yazılımı duyuruldu. Yazılım çok yönlü olarak geliştirilebildiği gibi, etrafında olan gerçek objeleri tanıyor ve tek mercekli sistemi sayesinde kolayca ayırt edebiliyor.

ABD'nin Las Vegas eyaletinde gerçekleştirilen CES 2017 etkinliği bu sene farklı teknolojilere konuk olmaya devam ediyor. CES Fuarı'nda tanıtılan Lenovo New Glass C200 artırılmış sanal gerçeklik yazılımı baya bir ilgi topladı diyebiliriz. Tanıtılan bu yazılım sayesinde yapay zeka teknolojisinden faydalanarak etrafındaki gerçek objeleri tanıyabiliyor. Aynı zamanda tek mercekli monoküler bir akıllı gözlük sistemi olarak da biliniyor.

Ürün kullanıcı dostu olduğu gibi, gözlük ve cep ünitesi olarak toplamda iki farklı parçadan oluşuyor. 60 gram ağırlığı bulunan gözlük ünitesi aynı zamanda Linux işletim sistemi ile çalışabiliyor. Kullanabilmek için akıllı telefonunuza New Glass uygulamasını indirdikten sonra telefonunuza bağlayarak kolayca kullanılabiliyor. Akıllı gözlük ünitesine LTE bağlantı ile bağlanarak yüksek CPU performansı sunuyor.


Lenovo New Glass C200 şuanda 20 farklı objeyi algılayabiliyor. Lenovo NBD Martin adı verilen sanal gerçeklik tanıma yazılımı ile bina şemasını tanımlayabiliyor, etiketleme yapabiliyor ve üzerine yazı ekleyebiliyor. Ek olarak gözlük kamerası, sensörleri ve kullanıcı geçmişi ile edinmiş olduğu verileri sesli komutları ve jestleri birleştirerek yapay zeka asistanı olarak destek sağlayabiliyor.

 

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Kez Okundu
  • 0 Yorum
  • 0 Beğeni
  • 0 Google +
YORUM YAP

YORUMLAR


ads

EN ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER İNCELEMELER

ads