Çinli Firma 6 GB RAM’a Sahip Vivo Xplay 5’i Duyurdu

Akıllı telefonların öncü piyasalarından olan Çin'deki Vivo firması dünyanın ilk 6 GB RAM'a sahip Vivo Xplay 5 cihazını duyurmaya hazırlanıyor. Vivo Xplay 5 modeli Snapdragon 820 işlemcisine sahip olduğu gibi, tanıtımına sayılı günler kaldı.

6 GB RAM'Lİ VIVO XPLAY 5 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Çeşitli web sitelerinde "1 GB RAM'a sahip iPhone 6 GB'a bedeldir" gibi çeşitli yorumlar var. Açıkçası bu gibi yorumları gördüğümüzde piyasadaki akıllı telefonların neden peynir ekmek gibi gittiğini anlayabiliyorsunuz.

Hatırlayacağınız üzere MWC 2016 etkinliğinde sektörün öncü firmaları birer birer akıllı telefonlarını ve cihazlarını tanıtarak rekabete rekabet katmaya devam ediyorlar. Ancak Çinli firma Vivo yeni akıllı telefonunu 1 Mart tarihinde duyurma kararı aldı. 6 GB RAM'a sahip olacak olan Vivo Xplay 5 modelinin teknik özellikleri de dikkatleri üzerine çekiyor.

vivo-xplay5

Meşhur işlemci Qualcomm'un Snapdragon 820'sini kullanacak olan Vivo, oldukça iddialı olarak piyasada şimdiden merak uyandırmayı başardı. En yakın akıllı telefon olarak gördüğümüz Samsung Galaxy S7'ye 5.6 inç çift kavisli ekranı ile rakip olacak.

PEKİ YA BATARYA ?

Normalde piyasada bulunan akıllı telefonların batarya ortalamaları 2000 mAh - 3200 mAh arası olduğu gibi, Vivo Xplay 5 modelinde tam 4300 mAh batarya yer alacak. Kamerası da 16 MP arka ve 8 MP ön kameradan oluşuyor.

vivo-xplay5-snapdragon-820
Açıkçası şimdilik açıklanan teknik özellikler akıllı telefon kullanıcılarını cezbetmeye yettiği gibi, 6 GB RAM'li olması diğer rakip firmaların da dikkatini şimdiden üzerlerine çekmiş durumda. Vivo Xplay 5 modelinin Türkiye piyasasında satılıp satılmayacağı ise bilinmiyor.