com.android.systemui UI İşlem Durduruldu Hatası

Android telefonlarda çok sık görülen genelde eski modellerde görülen com.android.systemui hatasının çözümünü bu yazımızda belirteceğiz. Kendi cihazlarımızda da yaptığımız denemeler sonucunda elde ettiğimiz bir kaç yöntem ile sorunun halledildiğini gördük.

 

System UI işlem durduruldu hatası Nedir?

Bu hata ile karşılaşan  Android telefonların işlem menüsü kilitleniyor ve kasmalara neden oluyor. Bu durumda telefonu açıp kapatmak da ilk akla gelen şey olduğu için sorunu çözmemekte. Bu hata  iki nedenle ortaya çıkıyor. Birincisi cihazın cache’i dolmuştur, cache’yi temizlemeniz gerekebilir. İkincisi ise kurduğunuz bir uygulama bu hataya neden olmakta. Genelde browser uygulamalarında bu hata ortaya çıkıyor. En çokta mercury browser uygulaması yüklendiğinde bu hatayı yaşayabilirsiniz. Son yüklediğiniz uygulamaları silerseniz hatanın kaynağını bulabilirsiniz.

1 yöntem  ;  Cihazdaki Google Güncellemelerini Kaldırmak.

Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi > Google Uygulaması > Bellek > Önbelleği Temizle seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bu arada Google Play Store üzerinden Google şeklinde arama yaparak çıkan Google isimli uygulamada “Son güncellemeyi Kaldır” diyerek de sorundan kurtulabilirsiniz kurtulabilirsiniz. Bu yönten işinize yaramadı ise 2 yöntemi deyebilirsiniz.

2 Yöntem ; Sistem Önbelleği Temizleme ;

Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi > Sistem Arayüzü adımlarını geçerek Hafıza bölümündeki Önbelleği Temizle seçeneği yaptından sonra bu sorundan kurtulabilirsiniz.

3 Yöntem Clean Master Uygulaması

Şuan bir çok Android telefonun olmazsa olması bir uygulama olan Clean Master uygulaması bir çok anlamda sorununuzun çözümüne yardımcı olacaktır. Uygulama güvenilir ve dünya çapında bir çok telefon da kullanılmaktadır. Ayırca samsung ile işbirliği bulunmaktadır.