Control 2

Control 2 Duyuruldu! Ne Zaman Çıkacak?

  Google News

Remedy Entertainment tarafından sunulan Control, ilk olarak 2019 yılında çıkmış ve oyun bir hayli sevilmişti. Sevilen yapım için şu sıralar güzel bir haber geldi. Yeni açıklamaya göre oyun yoluna Control 2 ile devam edecek.

Böylece yapım bir seri haline dönüşecek. İkinci oyunun duyurulmasıyla beraber tabii ki yeni oyun için de detaylar merak edilmeye başlandı. Hadi gelin yeni oyun hakkında neler bildiğimize bir bakalım.

Control 2 için İmzalar Atıldı

Remedy Entertainment, henüz oyun konusunda çok bir detay vermemiş olsa da firma oyunun geliştirme ve proje aşamaları için bilgileri paylaşmaktan geri durmadı.

Buna göre oyun için yayıncı firma 505 Games ile yeni bir anlaşmaya imza atılmış. Zaten ilk oyun için de Remedy geliştiriciliği üstlenmiş ve 505 Games yayıncılığı üstlenmişti.

Kaçırmayın: NFS Unbound için Sistem Gereksinimleri 

Benzer durum yeni oyun için de geçerli olacak. Remedy tarafından yapılan tek duyuru bu da değil. Oyun için ayrılacak olan bütçe konusunda da bilgiler verilmiş durumda. Buna göre firma yeni oyun için tam 50 milyon Euro’luk bir bütçe ayırmış.

Üstelik ayrılan bu bütçe ilk aşama bütçesi olarak karşımıza çıkacak. Geliştirme aşamasında rakam biraz daha yükselebilir.

Control 2

Control 2 Hangi Platformlar için Gelecek?

Yeni oyun geniş platform desteğiyle geliyor. PC, Xbox Series S ve X, PlayStation 5 için yeni oyun çıkış yapmış olacak. Eski konsollara gelmeyeceği düşünülüyor ama sonradan bir değişim olur mu bilemiyoruz.

Control 2

Yapım Ne Zaman Çıkış Yapacak?

İşte sır gibi saklanan kısım burası. Oyunun ne zaman çıkacağı konusunda bir bilgi yok. Geliştirme aşamasına yeni geçildiğini düşünecek olursak, daha 2-3 sene gibi bir zaman olduğunu düşünebiliriz. Bekleyip görmek lazım.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video