PC HocasıOyunCrytek Yeni CryEngine 4’ü Duyurdu

Crytek Yeni CryEngine 4’ü Duyurdu

 

Almanya Frankfurt merkezli bağımsız bir video oyunu geliştiricisi,Crytek 1999’da üç Türk kardeş tarafından kuruldu. Dünyada Kiev, Budapeşte, Sofya, Seul, Nottingham, Şanghay, Austin ve İstanbul olmak üzere 8 farklı yerde stüdyosu bulunan Crytek 2002’de Crytek CryEngine oyun motorunu duyurmuştur.

Geliştirdikleri oyun motoru bir çoğumuzun tanıdığı Far Cry oyununun ilk versiyonunda kullanılmıştır. Tüm dünyada tanınmasını sağlayan oyun ise  12 Eylül 2008’de  Crysis Warhead serisinin başlangıç oyunu ile büyük bir hayran ve oyuncu kitlesine ulaşmış durumda.

 

cryengine

 

Oyunlar için geliştirdikleri CryEngine motoru dünyaca ünlü  Electronic Arts, Ubisoft gibi bir çok oyun yapım firması tarafından da belli alamlarda kullanılmakta. Bugun yapılan açıklamada ise  CryEngine oyun motorunun 4’üncü versiyonu hakkında bilgiler verildi.

Crytek Kurucu CEO’su ve Başkanı Cevat Yerli, şunları söyledi: “Günümüzün en gelişmiş motor teknolojisi, aynı zamanda mümkün olduğunca erişilebilir bir hale getirmek için geliştiriciler sunan değil sadece CRYENGINE 4 verdiğimiz önemin göstergesidir. Bireysel olarak ucuz bir fiyata – CRYENGINE Marketplace, yenilenen motor UI ve yeni destek kanalları gelişi CryEngine gücünden için her zamankinden daha kolay hale getirecek. Biz kendi aralarında bize ve geliştiriciler ve geliştiriciler arasında daha yakın işbirliğini teşvik edeceğini umuyoruz.

 

Sanal Gerçeklik Destekli Oyun motoru

 

Buna ek olarak, CRYENGINE V günümüzün önde gelen Sanal Gerçeklik donanımI için genişletilmiş destek getiriyor. Crytek motoru artık PlayStation VR, OSVR HTC Vive ve Oculus Rift için stand-out VR deneyimleri oluşturmak için kullanıcılarını donatmış olacak.

 

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/crytek-yeni-cryengine-4u-duyurdu-5573/ linkinden 28.10.2021 21:10:06 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

1 Yorum

  • Torrente bekleriz crysisi aratmıycak yeni bir hikaye ve oyun yapmalarını bekliyorum ya warface sarmıyor

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad