CS: GO Battle Royal Güncellemesi ile Ücretsiz Oldu!

Dünya çapında en çok bilinen ve en çok oynanan çevrim içi FPS oyunlarından Counter Strike: Global Offensive, bu gece aldığı güncelleme ile birlikte Battle Royal moduna kavuştu. Üstelik oyun artık ücretsiz.

Valve, CS: GO tarafında uzun zamandır bir hazırlık yapıyordu ve nihayet PUBG, Fortnite ve benzeri diğer Battle Royal oyunlarına cevabını yeni Danger Zone güncellemesi ile verdi. Yeni güncelleme yaklaşık 800 küsür megabyte boyutunda ve içerisinde artık aşina olduğumuz hayatta kalma modu Battle Royal'i barındırıyor.

Yeni güncelleme Steam mağazasında "Oyuncuların kendi zekasını, yeteneklerini ve kaynaklarını bitirmek için kullandıkları taktik oyun üzerine kurulu, hızlı tempolu bir savaş modu." olarak tanıtıldı. Üstelik Valve, oyunu bu güncelleme ile birlikte ücretsiz olarak oynama imkanı da sunuyor.

Yeni Danger Zone Battle Royal modunda ise oyuncular çift halinde 16 kişi, üçlü gurup halinde 18 kişiye kadar oyun oynayabilecek. 10 dakikalık kısa maçlardan oluşacak yeni mod, birçok farklı geliştirmeyi ve değişikliği içerisinde barındırıyor. Bu özellikler ise şu şekilde:

  • Her oyuncu, diğer oyuncuları izlemek ve sınırlı bir satın alma menüsüne erişmek için yükseltilebilir bir cihaz taşıyacak
  • Sadece bir bıçakla başlıyorsunuz ve air drop ile silah temin edebiliyorsunuz
  • Maçlar paraşüt atlama ile başlıyor ve haritadan ineceğiniz yeri seçebiliyorsunuz
  • Etrafta nakit paralar bulabilirsiniz üstelik bazı yerlerde de rehineler kurtararak para kazanabilirsiniz
  • Bazı bölgelerde hava bombardımanları mevcut
  • Normal oyunda kullanılan silah skinleri bu modda geçerli oluyor

Öte yandan Valve, oyunu her ne kadar ücretsiz sunuyor olsa da, Prime adı altında bir paketi oyunculara 77 TL'lik bir fiyat ile sunuyor. Bu paketi aldığınızda ise oyun içi sınıfınız Prime olacak ve oyunda bu pakete sahip kullanıcılar ile eşleştirileceksiniz. Üstelik paket içerisinde 17 farklı silah skini, hediyelik eşya ve sprite'lar bulunuyor. Paketi satın almazsanız ise sınıfınız Asal Olmayan olacak.

Ancak burada Valve, oyunu daha önce satın almış oyuncular için bir güzellik yapmış ve oyuna para verip daha önce satın alanlar da Prime hesaba sahip olacak. Yani oyunu güncelledikten sonra sınıfınız Prime olarak yükselecek. Ancak envanterde yeni öğeler bulunmuyor, bunun yerine oyun size nadir bir rozet veriyor.

CS: GO'nun en yeni sürümünü yüklemek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

İlgili Etiketler