PC HocasıİnternetCumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) Gönderilen En Komik Şikayetler!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) Gönderilen En Komik Şikayetler!

   

Ülkemizde Türkiye Cumhuriyeti İletişim Bakanlığı tarafından yönetilen ve 2015 yılında faaliyete geçen Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), vatandaşların yaşadıkları sorunları devlet ile paylaşmasına ve bu sayede sorunlarına çözüm bulunmasını sağlıyor.

Mayıs 2022 tarihli raporlarda ortaya çıkan rakamlara göre Türkiye nüfusunun yüzde 10’u şikayette bulunurken yalnızca 2021 yılında toplamda 200 bin şikayette bulunuldu.

Bu sistem aracılığıyla yapılan şikayetlerde kaçak eczaneler hakkında işlemler yapıldı, görevini kötü yönde kullanan öğretmenler görevden uzaklaştırıldı ve pek çok vatandaşa yardım da bulunuldu..

Her ne kadar ciddi bir platform olsa da bazı vatandaşlarımız ortamı yumuşatmak için bazı vatandaşlarımız ise hayal güçlerinin eserlerini buraya paylaşıyor. Bizde sizler için CİMER sistemine gönderilen en komik 10 şikayeti derledik.

Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?

Arda isimli bir vatandaş ülke mutfağının vazgeçilmezlerinden Menemen hakkında bir soru sormuş ve İletişim Bakanlığı çok tatlı bir yanıtla cevaplamış.

Doktorlarımızın üzerine fazla gitmeyelim lütfen!

Balıkesir’de yaşayan bir vatandaşımız ise, devlet hastanesinde dişi için gittiği doktor ona gerekli ilaçları yazdığı fakat dişini çekmediği için “MAAŞ para cezası” verilmesini ve verilen cezadan elde edilecek gelirin kendisine verilmesini talep etmiş…

Kadıköy Belediyesi tarafından dağıtılan çorbalar ile beyinlere çip yerleştiriliyormuş(!)

Bu şikayet hakkında bir görsel yok fakat Sözcü Gazetesi’ne göre bir vatandaş, Kadıköy Belediyesi tarafından ücretsiz olarak dağıtılan çorba ile kendisine çip yerleştirildiğini iddia edip Kadıköy Belediyesi’ni CİMER’e şikayet etti.

Yine bir doktor şikayet edildi fakat şikayete doktor tarafından gelen cevap komik

“Manisa şehir hastanesi kardiyoloji bölüm doktorlarından Dr. Nihat Madak bey hastane çalışma saatleri içersinde mola saatine 30 dakika kala yani saat 12.00’da sonrasında ise mola Saat 3’te hasta bakmaya başlıyor. Manisa il şehzadeler sağlık bakanlığına şikayette bulunmak için aradım adını vermiş oldugum doktor için değil diğer doktorlarda çalışma saatlerine düzenli şekilde riayet etmiyorlar bu durumla ilgilenmeniz dileğiyle arz ederim.”

Doktor ise ilgili şikayete cevap vererek bir sürpriz ile “Hasta haklıdır” dedi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/cumhurbaskanligi-iletisim-merkezine-cimer-gonderilen-en-komik-sikayetler-128939/ linkinden 15.08.2022 01:08:39 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video