Dead Cells Animasyon Dizisi Oluyor

  Google News

Dead Cells, animasyon dizisi oluyor. Popüler İndie oyunlardan biri olan Dead Cells için animasyon dizisi geliyor. Şu zamanlarda çoğu oyunun bir dizi veya filme uyarlanması çok popüler oldu. Ünlü oyun şirketleri ünlü oyunlarını dizi veya filme uyarlamaya çalışıyor.

Yakın zamanda bunun bir örneğini Cyberpunk: Edgerunners da görmüştük. CD Projekt Red gibi büyük bir firma en popüler oyunlarından Cyberpunk’ı geçtiğimiz sene Ekim ayında bir Animeye uyarlamıştı. Bunun dışında dünya çapında en çok oynanan oyunlardan biri olan Leauge Of Legends için Riot Games 2021 yılında Arcane dizisini uyarlamışlardı. Bu yapımı izleyenler yapımı çok beğenmişti. İşte bu oyunları dizi veya filme uyarlama furyasına Dead Cells de katıldı.

Dead Cells Animasyona Uyarlanıyor

Dead Cells için önceki yaptığımız haberde oyunu kaç kişinin satın aldığını yazmıştık. Şimdi ise oyunun yapımcıları Evil Empire ve Motion Twin oyun için güzel bir haber verdi. Bu güzel haberde oyunun bir animasyon dizisine uyarlanacağını söylediler. Önceden oyunların kitap veya filmlerden uyarlandığını görürdük. Şimdilerde ise oyunların popülaritesinin artmasıyla birlikte oyunların dizi veya filmlere uyarlandığını çok net bir şekilde görebiliyoruz.

Animasyonun yapımcılığını daha önceden oyunları animasyona çevirmekte tecrübeli bir firma olan Bobypills yapacak. Dizi 10 bölümden oluşacak. Bu 10 bölümün her biri 7 dakika sürecek ve dizi Animation Digital Network’te yayınlanacak. Dizi dünya çapında çıkış yapmadan önce Fransa’da çıkış yapacak. Bunun en büyük nedeni ise uyarlamayı yapan şirketin Paris merkezli bir stüdyo olması.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video