7 YorumHaber Tarihi :04/03/2018 - 19:50

Detay Maxinet Nedir?

 
- PC HOCASI

Bu yazımızda internetin popüler 'para kazanma' yöntemleri arasında yerini alan Detay Maxinet hakkında kısaca bilgilendirmek istiyorum. Bu sistemi ilk olarak anadolu da yaşayan bazı insanlar sayesinde duydum. İnternette bir çok kaynakta taraflı reklamlı referans linkli yorumlar bulunmakta.

Sistem Nasıl Çalışıyor ?

Sistemin çalışma mantığından kısaca bahsedecek olur isek bir yazılım vasıtası ile bilgisayarınıza kurulan bir uygulama ile bilgisayarınız internet bağlantısı üzerinden uygulamanın kendi tarayıcısında açtığı reklamlara veya web sitelere tıklama vasıtası ile geçiş yapmakta. Bu şekilde hesap sahibine tıklanan reklam başı olarak günlük minimum 4-5 dolar civarı Detay Maxinet içerisindeki hesaba ödeme yapmaktalarmış.

Buraya kadar her şey normal gibi görünse de sisteme minimum giriş ücreti 590 dolar olarak belirtilmiş karşılığında size 1 adet laptop verileceği belirtilmiş. Laptop verdiğiniz fiyata göre çok çok düşük özelliklerde atom veya celeron işlemcili olduğu söylenmekte. Ayrıca laptop sizde kalıyormuş.

Sitemin İş Kolu SEO?

Şimdi arkadaşlar bu konuya açıklık getirmekte gerekiyor toplamda 8 yıldır SEO uzmanlığı yapan ve  halen de bir çok müşterisi olan birisi olarak SEO çalışmalarında bu şekilde bir çalışma yaptırmak kalıcı ve uzun vadede yarar sağlayan bir çalışma olmayacaktır. SEO (Arama motoru optimizasyonu) bir den fazla çalışmayı kapsayan bir iş koludur. Detay Maxinet gibi sistemler daha önce yabancı bir çok kaynakta gördüğüm şeyler  gibi klasik zombi ziyaretçi kasmaktan öte gitmemektedir.

Ayrıca sistemde belirtilen reklamlara tıklama konusu ise reklam tıklamaları kesinlikle bu rakamlarda tıklama başına ücret vermemektedir. Bunu da açıkça söyleyebiliriz. Arama motoru Google bu tarz yapılan çalışmaları kesinlikle desteklememekte ve sürekli önlemler almaktadır.  Ayrıca sitelerinde her hangi bir seo yapılan referans firmalar görünmemektedir.

Sistem Yasal mı?

Şöyle-ki sitelerinde açıkça belirtildiği gibi Detay Maxinet sisteme giriş yaptığınızda sizlere verdiği laptop'u bir ürün satışı yapmış gibi şirketi üzerinden faturalandırıyor. Ancak ödemeler girişte de size yapıldığında da papara isimli aracı kurum tarafından yapılmakta. Şirketin vergi mükellefi olduğu açık ancak hizmet verdikleri sistem kesinlikle her hangi bir vergiye tabi bir işlem değildir. Şirketin 2002 yılında kurulduğu ifade edilmekte ancak 2016-2017 yılları arasında el değiştirmiş olduğu yasal kayıtlardan görülebilmekte. 

Forumlarda ve sözlüklerde bu sistem ile ilgili bir çok yorum bulunmakta. Bu tarz sistemler başlarda para kazandırabilir ancak daha önce ponzi sistemeler de olduğu gibi dolandırılma riski yüksek sistemlerdir. Şuan sistemde olan insanlar gerçekten para kazanıyor olabilirler ancak bu tarz sistemlerin kesinlikle sizi uzun vadede para kazandıracak sistemler değildir.

Yukarı da da bahsettiğim gibi Seo hizmeti ise böyle kolayca yapılabilecek bir iş değildir. Arama motorlarında ufak bir seo nedir araştırması yaptığınızda bu işi yapan bir çok kurumsal firmaların olduğunu ve kesinlikle Detay Maxinet  gibi bir sistemde iş yapılmadığını referanslı olarak görebilirsiniz.

 

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 • Kez Okundu
 • 7 Yorum
 • 0 Beğeni
 • 0 Google +
YORUM YAP
YORUMLAR
  • PCH Okuru

   05.03.2018 - 14:56
  • Sistem ponzidir. klasik dolandırıcılık

   Cevapla
  • PCH Okuru

   10.03.2018 - 1:46
  • Sistem gayet güzel çalışıyor. Herkes kazanıyor

   Cevapla
  • PCH Okuru

   13.03.2018 - 15:51
  • çiftlikbankta gayet güzel çalışıyordu tıkır tıkır paraları ödüyordu nu tip sistemelrin bugün gayet güzel çalışması üyelerden para akışın olmasıdır ne zaman üye para akışı azalır o zaman foya ortaya çıkar

   Cevapla
  • PCH Okuru

   15.03.2018 - 0:48
  • sistem gayet güzel. Dostum sisteme bakmadan yorum yapmayın.Öyle firmalar CEO Hizmeti veriyor ki aklın hayalin durur.Birde sistem tam tersi devamlılık kazanmak için tam tersi üye alımlarını azalttı.Çünkü reklam gelirlerine göre ayarlanıyor.

   Cevapla
   • İsmail Dikmen
   • İsmail Dikmen

    15.03.2018 - 11:08
   • Hiç sanmıyorum dostum taraflı yorum yaptığını düşünüyorum

    Cevapla
  • PCH Okuru

   19.03.2018 - 16:05
  • Hangi paketi seçerseniz 4 ay riskiniz var 4 ay sonra verdiğiniz parayı amorti edip para kazanmaya başlıyorsunuz 12 aylık sözleşme ile 12 ay sonunda 4 ay amorti 8 ay saf kazanç elde etmiş oluyorsunuz… Ucu açık bana sürekli para yatır denen bir sistem olmadığından gittiği yere kadar diyoruz..

   Cevapla
  • PCH Okuru

   29.03.2018 - 16:25
  • DETAYMAXINET firması için harika bir , Reklam projesi oldu bu haberler ? Sistem Destek ve yazılım uzmanıyım , Aylarca araştırdıktan sonra bu sisteme üye oldum , Önce üye olan birinden kurulan yazılımı alıp inceledim , Giriş yaptığı siteler harcadığı bantgenişliği , sonra firmaların çeşitli aramalarda öncesi ve sonrası seo analizlerini , ziyaretçi ve alexa trafiklerini kontrol ettim , ikna oldum girdim ,

   Birincisi 500 USD + KDV ye alınan pakette , bir bilgisayar ve yazılım veriliyor , bu yazılım ile farklı lokasyon ve ip’de kullanıcı kiralanıyor kullanıcının bulunduğu lokasyon ve ip adresi ve tükettiği elektrik , kullanıcıya ait , bir maliyet internet kotası günlük 1.2 GB yakın Stopaj kesiliyor devlete (edevletten görülüyor) , Kullanıcının bu ip ‘den yapmış olduğu giriş organik bir giriş algınıyor ve google ve benzeri algoritmalarda en önemli etken olarak görülür , kullanıcının bilgisayarına gönderilen link ile bu işlem sağlanır 35 bin söylenildiği gibi Türkiye geneli üye var ise günlük 1 saat tıklama ile saatte 35000 gerçek ve tekil hit almış olur firma , Bu gün bu hizmetin yurt dışı fiyatı ciddi boyutlarda ADWORS reklamı versek tıklama başı 0.5 USD ‘den 35 bin tıklama 17500 USD alır google bu para bu ülkede kalsa fenamı diye düşündüm açıkçası , 14 USD bu işin karşılığında anlaştıkları firmalardan aldıkları bütçenin kar payı olarak dağıtılıyor , öyle üye olmak da kolay değil , basit değil yada bana öyle denk geldi bilmiyorum onaylanmadan para yatırılmıyor 14 gün içinde iptal edilebiliyor , sikayetvar.com sitesinde gayet iyi durumda 100 şikayetten 85 olumlu dönüş bildiriyor . Ticarette riskler olur , her kurulan işletme kar etse keşke , ancak daha somut bir şey yokken böyle yüklenilir ise 35 bin madur elbet çıkacaktır , Umarım böyle bir şey olmaz , Selam ve saygılarımla ;

   Cevapla


 • ads

  EN ÇOK OKUNANLAR

  POPÜLER İNCELEMELER

  ads