Detay Maxinet Nedir?

Bu yazımızda internetin popüler 'para kazanma' yöntemleri arasında yerini alan Detay Maxinet hakkında kısaca bilgilendirmek istiyorum. Bu sistemi ilk olarak anadolu da yaşayan bazı insanlar sayesinde duydum. İnternette bir çok kaynakta taraflı reklamlı referans linkli yorumlar bulunmakta.

Sistem Nasıl Çalışıyor ?

Sistemin çalışma mantığından kısaca bahsedecek olur isek bir yazılım vasıtası ile bilgisayarınıza kurulan bir uygulama ile bilgisayarınız internet bağlantısı üzerinden uygulamanın kendi tarayıcısında açtığı reklamlara veya web sitelere tıklama vasıtası ile geçiş yapmakta. Bu şekilde hesap sahibine tıklanan reklam başı olarak günlük minimum 4-5 dolar civarı Detay Maxinet içerisindeki hesaba ödeme yapmaktalarmış.

Buraya kadar her şey normal gibi görünse de sisteme minimum giriş ücreti 590 dolar olarak belirtilmiş karşılığında size 1 adet laptop verileceği belirtilmiş. Laptop verdiğiniz fiyata göre çok çok düşük özelliklerde atom veya celeron işlemcili olduğu söylenmekte. Ayrıca laptop sizde kalıyormuş.

Sitemin İş Kolu SEO?

Şimdi arkadaşlar bu konuya açıklık getirmekte gerekiyor toplamda 8 yıldır SEO uzmanlığı yapan ve  halen de bir çok müşterisi olan birisi olarak SEO çalışmalarında bu şekilde bir çalışma yaptırmak kalıcı ve uzun vadede yarar sağlayan bir çalışma olmayacaktır. SEO (Arama motoru optimizasyonu) bir den fazla çalışmayı kapsayan bir iş koludur. Detay Maxinet gibi sistemler daha önce yabancı bir çok kaynakta gördüğüm şeyler  gibi klasik zombi ziyaretçi kasmaktan öte gitmemektedir.

Ayrıca sistemde belirtilen reklamlara tıklama konusu ise reklam tıklamaları kesinlikle bu rakamlarda tıklama başına ücret vermemektedir. Bunu da açıkça söyleyebiliriz. Arama motoru Google bu tarz yapılan çalışmaları kesinlikle desteklememekte ve sürekli önlemler almaktadır.  Ayrıca sitelerinde her hangi bir seo yapılan referans firmalar görünmemektedir.

Sistem Yasal mı?

Şöyle-ki sitelerinde açıkça belirtildiği gibi Detay Maxinet sisteme giriş yaptığınızda sizlere verdiği laptop'u bir ürün satışı yapmış gibi şirketi üzerinden faturalandırıyor. Ancak ödemeler girişte de size yapıldığında da papara isimli aracı kurum tarafından yapılmakta. Şirketin vergi mükellefi olduğu açık ancak hizmet verdikleri sistem kesinlikle her hangi bir vergiye tabi bir işlem değildir. Şirketin 2002 yılında kurulduğu ifade edilmekte ancak 2016-2017 yılları arasında el değiştirmiş olduğu yasal kayıtlardan görülebilmekte. 

Forumlarda ve sözlüklerde bu sistem ile ilgili bir çok yorum bulunmakta. Bu tarz sistemler başlarda para kazandırabilir ancak daha önce ponzi sistemeler de olduğu gibi dolandırılma riski yüksek sistemlerdir. Şuan sistemde olan insanlar gerçekten para kazanıyor olabilirler ancak bu tarz sistemlerin kesinlikle sizi uzun vadede para kazandıracak sistemler değildir.

Yukarı da da bahsettiğim gibi Seo hizmeti ise böyle kolayca yapılabilecek bir iş değildir. Arama motorlarında ufak bir seo nedir araştırması yaptığınızda bu işi yapan bir çok kurumsal firmaların olduğunu ve kesinlikle Detay Maxinet  gibi bir sistemde iş yapılmadığını referanslı olarak görebilirsiniz.