Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Diablo 4 Blizzard’ın En Hızlı Satan Oyunu Oldu

Paylaş

silkroad gaminggentr

Diablo 4, Blizzard’ın en çok satan oyunu oldu. Blizzard’ın, geçtiğimiz günlerde çıkarmış olduğu Diablo 4’ü oyuncular çok beğendi. Oyun satış rakamları ve aktif oyuncu sayısıyla bunu kanıtlıyor. Ayrıca oyunun Metacritic skoru da 87 olarak gözüküyor. Oyuncular çıktığı andan itibaren Diablo 4’ü çok sevdi. Öyle ki firma bu oyun sayesinde kendi rekorunu bile kırmayı başardı.

diablo 2

Blizzard Diablo 4 İle Kendi Rekorunu Kırdı

Diablo 4, henüz salı günü çıkmış olmasına rağmen şimdiden rekorlar kırıyor. Şirket, kendi taraflarında şimdiye kadar ki en hızlı satılan oyunun Diablo 4 olduğunu açıkladı. Ancak Diablo 4’ün tek başarısı da bu değil. Diablo 4’ü oyuncular çıktığı günden beri 93 Milyon saat oynadı. Bu rakam da 10.000 yıldan daha fazla bir süreye denk geliyor.

diablo 3

Oyunun genel müdürü olan Red Fergusson ise şunları söylüyor: “Bu, Diablo 4 ekibi için yapım aşamasındaki ikinci bir yıl. Oyunculara şimdiye kadar bir Diablo oyununda anlatılan en zengin hikayeyi sunmaktan son derece gururluyuz.” dedi.

Diablo 4, 1 Haziran’da PC, PS 5, PS 4, Xbox Series X/S ve Xbox One için çıkış yapmıştı.

Çağrı Yavan
Çağrı Yavan
Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler