Dolar Kurunun Artması ile İlgili Önemli Açıklama Geldi

 
- PC HOCASI

Türkiye ekonomisi giderek baskı altına alınmaya ve dolar - euro kurlarındaki sürekli artış ile insanlar tedirgin olmaya devam ederken, AK Parti sözcüsü Mahir Ünal açıklama yaptı: "Türkiye ekonomisi çok güçlü. Vatandaş rahat etsin, gerekli tedbirler alındı".

Türkiye Ekonomisi Baskı Altında

Şimdiye kadar doların bu denli hızlı bir şekilde arttığını ve bir ay içerisinde rakam değiştirdiğine şahit olan var mı? Açıkçası bu çok zor görülen bir durumdu. Ancak günümüzde dünya son beş yıldan itibaren tamamen güvensiz bir hale gelmiş ve insanlar kendisini güvende hissetmediği için yeni arayışlar içerisine girdi. Türkiye'de de geçim sıkıntısı, dolar - euro artışları insanları tedirgin ederek farklı çözümlere itiyor ister istemez. Ancak Ak Parti sözcüsü bu konu hakkında açıklama yaparak, ekonominin durumunu değerlendirdi.

Dolar ve Euro'nun bu denli üst üste rekorlar kırıyor olması hem yatırımcıyı hem de bazı çevreleri endişeye itti. Kimisi yatırımlarını geri çekti, kimisi de yatırım yapmanın şimdi doğru olmadığını dile getirdi. TRT Haber'de durumu değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal ise kurun hareketliliği hakkında açıklamalar yaptı.

Donanım Sitesinde Neden Böyle Bir Haber Var?

Mutlaka bu haberi görünce şaşıranlar olacaktır. Ancak ne yazık ki tüm donanım parçaları direkt olarak dolar ile endeksli durumda. Dolar artmaya devam ettiğinde donanım parçaları da aynı oranda artarak pahalı hale geliyor. Bu da biz ve son kullanıcıları ister istemez düşüncelere itiyor. Dolar ile yapılacak bu açıklamalar ve nelerin olacağı konusu bu yüzden HEPİMİZ için önemli.

Türkiye Ekonomisi Güçlü mü?

Parti sözcüsü Mahir Ünal açıklamalarını yaparken, Türkiye ekonomisinin güçlü olduğunu ve vatandaşların bu konuda rahat olması gerektiğini belirtti.

Tüm Tedbirler Alındı mı?

Dolar'ın ve Euro'nun artış göstermesi yurt dışı pek çok kaynağın baskı ve çabalarının karşılığı olarak belirtilse de, Hükumetin tüm sorunları çözeceğine dikkat çekerek, gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtildi.

Mahir Ünal Şunları Ekledi;

"Dönüp bugün dünyaya baktığınızda, özellikle önceki beş yıl içerisinde dünyada hiçbir yer güvenli olarak belirtilmiyor. Hiç kimse kendisini güvende hissetmiyor. Dünya çok hızlı bir şekilde değişim trendine girmiş durumda. Tıpkı bundan 10 yıl önce olduğu gibi, 100 yıl sonra iletişimin, internetin, haberleşmenin ve dijital dönüşümün bir sürü faktör oluşturduğu yeni bir toplum ortaya çıkıyor." dedi.

"Bu Kriz Sadece Türkiye'de mi Yaşanıyor?"

Sosyal medya da, televizyonlarda veya farklı mecralarda bu durum lanse edilirken, bu krizin sadece Türkiye'de yaşanıyormuş gibi, ya da sorun sadece Türkiye'deymiş gibi bir algı oluşturuluyor. Şuan dünya küresel bir ölçekte sorun yaşadığı gibi, bu sorundan zaman zaman biz de etkileniyoruz.

Türkiye'nin çok güçlü bir liderliği, güçlü bir siyasi konsolidasyonu, çok güçlü siyasi dış politikası ve geleceği dönük hayalleri var. Aynı zamanda savunma sanayiinden tutun, diğer alanlara kadar Türkiye'nin çok güçlü bir ekonomisi var. Döviz üzerinden sürekli Türkiye ekonomisiye yönelik bir algı oluşturulmak isteniyor. Türkiye ise bu sorunların hepsini aşacak güçte. Gerekli tüm tedbirler de alınıyor. Vatandaşımız rahat olsunlar. Hükumetimiz sorunları çözüyor." dedi.

Peki siz bu açıklamalar ile birlikte ne düşünüyorsunuz? Sizce dolar - euro kurları üzerinden yaşanan krizler çözülebilecek mi?

 

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 • Kez Okundu
 • 4 Yorum
 • 0 Beğeni
 • 0 Google +

Etiketler

YORUM YAP

YORUMLAR
  • PCH Okuru

   07.08.2018 - 17:17
  • Doların uzun bir süre ülkemizde düşmesini beklemiyorum daha da artacak

   Cevapla
  • PCH Okuru

   07.08.2018 - 17:18
  • Görünce başlığı bende dedim ne alaka teknoloji sitesinde ama sende haklısın kardeş ne yapalım

   Cevapla
  • PCH Okuru

   07.08.2018 - 17:24
  • hükumetimiz tüm tedbirleri alıyormuş.
   tedbir ne? cevap yok. acaba yazarkasa fırlatmayı falan mı planlıyorlarmış. yoksa trump’ı arayıp çıkışa gel demeyi mi? üretilen marka adına bir tane ürün yokken, bu site mesela teknoloji ile ilgileniyor. ben pek anlamam falan ama nvidia, intel ve bilumum ürün yabancı menşeli iken, her şey ithal edilip, ihracat olarak hiçbir şey yapılmazken, nasıl zenginleşmeyi bekleyebilirsin ki? ekonomi çok güçlüymüş. ne üretiyor abi türkiye? bmw, mercedes, audi mi bizim? yoksa gitar markası diyelim fender, gibson mı bizim? general electrics, sony, coca cola, samsung, huawei mi bizim? ne bizim? o zaman güçlü ekonomi olmuyorsun işte. sonuç da ortada. dolar git gide artıyor. daha da artar çünkü diktikleri müteahhit evlerinden başka hiçbir şeyleri yok. 2000 li yıllarda ucuz doları alıp eve arabaya basıp zenginleşirken iyiydi. şimdi herkes ödüyor.

   Cevapla
  • PCH Okuru

   07.08.2018 - 23:43
  • Bir çok arkadaş ekonomist oluyor fakat bunun içinde değiliz ve gözlemleyerek sonuçlara adımlar atamayız. Toplum şuan hatta büyük bir kesim elindekini uzun süredir dolar kuru üzerine yatırdığını düşünüyorum. Devlete karşı çok fazla ön yargı oluşturulması , haliyle bu kesim devlet ten ne duyuru yapılırsa yapılsın güvenmiyor . Son dönemlerde siyasete o kadar yaklaştık ki ufak oynamaları görür olduk ama ne yazık ki 1 saat içinde kurda neredeyse 1 tl oynasa bunu anlamak yerine devlet yönetimine ” en başa ” yükleniliyor. Sizce bu devletin altında ki kuruluşların ve yetkililerin payı yok mu ? Ben bunca zamandır denetimlerin zaafı ve toplum içindeki kendi cebini düşünenlerin devleti zayıflatması olarak düşünüyorum. Umarım en yakın zamanda bahsedilen projelerin doğruluk ve potansiyelinin görürüz , zaten bunlar gerçekleşmiyorsa halk oy zamanı tercihini yapar . Bizler Elimizden geldiğince bulunduğumuz meslekte iyi olalım ..

   Cevapla


 • ads

  EN ÇOK OKUNANLAR

  POPÜLER İNCELEMELER

  ads