Dünya’nın En Büyük OLED Ekranı LG’den

LG Electronics ekibi tarafından dünyada eşi benzeri bulunmayan yeni OLED ekranını duyurdu. Toplamda 14 adet kavisli OLED panellerin bir araya getirilerek oluşturulan ve her bir ekranın 55 inç boyutunda olduğu bu devasa görüntü adeta göz kamaştırdı.

lg-oled

INCHEON ULUSLARARASI HAVALANI'NA ÖZEL YAPTIRILDI

LG Electronics ekibinin özel olarak yaptığı anlaşma sonucunda Incheon Uluslararası Havalanı Terminal girişine yerleştirilen dünyanın en büyük OLED ekranı her gün milyonlarca yolcu tarafından dikkat çekiyor.

Şimdiye kadar üretmiş olduğu televizyonlar ve OLED TV'ler ile dikkatleri üzerine çeken LG ekibi, Güney Kore'de bulunan havalaalanında yeni ekranını görücüye çıkarttı. Tasarım ve planlama bölümünü Fransız tasarım şirketi olan Wilmotte&Associes ile birlikte yürüttüler. Kurulan sistem tamamen havaalanında bulunan yolcuları bilgilendirmek amaçlı kurulan ekranların teknik özellikleri de göz doldurdu.

* 140 adet kavisli OLED ekran kullanıldı

* Her bir ekran 55 inç boyutunda

* Toplam yükseklik 13 Metre

* Toplam genişlik 8 Metre

lg-oled-tv

HER PİKSELDE ÖZEL IŞIKLANDIRMA TEKNOLOJİSİ

LG'nin yeni üretimi olan dünyanın en büyük OLED ekranı unvanına sahip cihazı özel ışıklandırma teknolojisine sahip. Yani her bir piksel özel olarak ışıklandırılarak arkadan yapılan yoğun ışıklandırmaya gerek kalmadan hafiflik ve esneklik sağlayan teknolojiden faydalanılmış.

Incheon Havaalanı CEO'su olan Park Wan-su yaptığı açıklamada: "LG'nin ürettiği yeni OLED ekranlar, havaalanımızın ününü tüm dünyaya duyuran teknolojik üstünlüğümüzle tam bir uyum içerisinde diyebiliriz. Her yıl havaalanımızdan geçen milyonlarca yolcuya Kore'nin sahip olduğu üstün teknolojileri göstermek için sabırsızlanıyoruz. Bu dev OLED ekranlar ise bunun en güzel örneklerinden birisi" şeklinde konuştu.

lg-oled-tv-pchocasi